Strona główna » Aktualności » Wiślacy walczą o Młodzieżowe Mistrzostwa Europy

Wiślacy walczą o Młodzieżowe Mistrzostwa Europy

Data publikacji: 22-03-2013 09:25Jak Europa długa i szeroka, w piątek 22 marca na wielu stadionach naprzeciw siebie staną reprezentacje różnych krajów. Wśród nich będzie kadra młodzieżowa Polski do lat 17. z dwoma Wiślakami w składzie: Pawłem Stolarskim i Adamem Buksą.

Fot. Maks Michalczak Fot. Maks Michalczak

Ten materiał ukazał się w 152. numerze Newslettera Wisły Kraków. Aby go zamawiać, wystarczy wypełnić formularz

Adam Buksa dołączył do drużyny Młodej Wisły tuż przed rozpoczęciem rundy wiosennej, ale nie jest zawodnikiem nieznanym przy Reymonta 22. Zresztą przypomniał o sobie w debiucie, kiedy Biała Gwiazda grała z Polonią Warszawa w Młodej Ekstraklasie. Buksa strzelił warszawskiemu zespołowi dwa gole. „Grałem z nim w szkółce piłkarskiej Towarzystwa Sportowego. Później miał poważną kontuzję, która wykluczyła go z gry na kilka miesięcy. Jeśli dobrze pamiętam, to po tej kontuzji odszedł z Wisły do Garbarni, a teraz wrócił” – opisuje kolegę Paweł Stolarski. „To bardzo dobry zawodnik. Już wcześniej trener kadry się nim interesował. Powołał go teraz na konsultacje. Adam zaprezentował się na nich z dobrej strony, jedzie z nami do Szwajcarii i będzie miał szansę debiutu” – dodaje „Stolar”. 
 
W Szwajcarii gra toczyć się będzie o dużą stawkę. Tylko zwycięzca grupy awansuje do majowych finałów. „Jesteśmy już skoncentrowani na tych meczach. Wiemy, po co tam jedziemy – chcemy zdobyć pierwsze miejsce. Na pewno łatwo nie będzie, ale mam nadzieję, że pokażemy się z jeszcze lepszej strony niż rywale i przejdziemy dalej” – mówi pomocnik Białej Gwiazdy. 
 
Selekcjoner biało-czerwonych, Robert Wójcik, zaufał Wiślakowi nie tylko pod względem sportowym. To właśnie Paweł Stolarski jest obecnie kapitanem młodej drużyny. „Jako kapitan wiem, że muszę odgrywać bardzo ważną rolę. To nie jest tak, że noszę opaskę i tylko tyle mogę dać od siebie. Muszę też patrzeć na drużynę, muszę ją motywować, postarać się zagrać jeszcze lepiej i pokazać, że drużyna zawsze może na mnie liczyć” – przyznaje „Stolar”. „Ten turniej jest dla mnie bardzo ważny. Mam nadzieję, że po nim będą jeszcze ważniejsze, na przykład finały Mistrzostw” – kończy Wiślak.
 
W pierwszym meczu II rundy eliminacji Polacy zagrają ze Szwajcarią (22 marca), następnie zmierzą się z Czechami (24 marca), a ich ostatnim przeciwnikiem będzie Izrael (27 marca).
 
AM
Biuro Prasowe Wisły Kraków SA


do góry strony