Strona główna » Aktualności » Żurawski wraca do Wisły

Żurawski wraca do Wisły

Data publikacji: 28-06-2010 13:12Po pięciu latach do Wisły Kraków wraca Maciej Żurawski! W poniedziałek rano zawodnik przeszedł badania medyczne, a po południu wyleci z zespołem na zgrupowanie do Barsinghausen. Od nowego sezonu zobaczymy go w koszulce z numerem 79.

Fot. Kazek K Fot. Kazek K

Żurawski poprzednio w Wiśle grał w latach 1999 – 2005. W barwach Białej Gwiazdy do tej pory wystąpił w 217 spotkaniach, w tym w 153 ligowych. Strzelił w nich 143 bramki, z czego 101 w lidze. Te bramki przełożyły się na dwa tytuły króla strzelców. Z zespołem natomiast wywalczył cztery mistrzostwa Polski, Puchar Polski i Puchar Ligi.

Z Wisły Żurawski przeszedł do Celticku Glasgow, gdzie spędził dwa i pół roku, zdobywając dwukrotnie mistrzostwo kraju, a także puchar ligi i Puchar Szkocji. Kolejne półtora roku „Żuraw” spędził w greckiej Larissie, natomiast ostatni sezon rozegrał w barwach Omonii Nikozja, z którą zdobył mistrzostwo Cypru.

Żurawski to także wielokrotny reprezentant Polski. W biało-czerwonych barwach rozegrał 72 spotkania, zdobywając w nich 17 goli. Z reprezentacją grał dwa razy w Mistrzostwach Świata i raz w Mistrzostwach Europy.

O godzinie 14:30 zawodnik zostanie zaprezentowany w pawilonie medialnym.

Biuro Prasowe Wisły Kraków SAdo góry strony