ZOBACZ TAKŻE:

Strona główna » Karta Kibica

Karta Kibica

Karty Kibica na nowych zasadach

Od 25 listopada zmianie uległy zasady wyrabiania Kart Kibica. W związku z nowymi przepisami Wisła Kraków SA zaprzestanie pobierania wizerunku kibica i wyrabiania Kart Kibica ze zdjęciem. Osoby posiadające dotychczasowe Karty Kibica, które nie będą chciały aby ich Karta Kibica zawierała zdjęcie, mogą wyrobić duplikat Karty Kibica bez zdjęcia. Wymiany będzie można dokonywać od 25 listopada w Strefie Kibica oraz na stronie bilety.wisla.krakow.pl na dotychczasowych zasadach. 

Od 25 listopada obowiązywać będą następujące zasady zakupu biletów na mecze Wisły Kraków rozgrywane w Krakowie: 

1.       Osoby posiadające ważne Karty Kibica mogą nabywać bilety na dotychczasowych zasadach, tj. w kasach w Strefie Kibica oraz w Internecie na stronie bilety.wisla.krakow.pl. Ważna informacja - do wejścia na mecz niezbędne jest posiadanie Karty Kibica w momencie wchodzenia na stadion oraz dokumentu tożsamości potwierdzającego dane widniejące na Karcie Kibica.

 2.       Osoby nieposiadające Karty Kibica (tj. osoby, które nigdy nie posiadały Karty Kibica bądź ich Karta Kibica jest nieważna na dzień 25 listopada br.) mogą zakupić bilet wyłącznie w kasach w Strefie Kibica. Do zakupu konieczne jest podanie: imienia, nazwiska, nr PESEL. Ważna informacja - przy wejściu na stadion niezbędne będzie okazanie biletu oraz dokumentu tożsamości potwierdzającego dane widniejące na bilecie. 

Kartę Kibica wyrabiać można wyłącznie osobiście. Cały proces jej wydawania trwa kilka minut. Od teraz karnety na stadion przy Reymonta 22 będą mogły kupić wyłącznie osoby, które posiadają nowe Karty Kibica. W przyszłości w oparciu o nowe Karty Klub planuje uruchomienie kolejnych funkcjonalności, np. zakup biletów w punktach handlowych na terenie Małopolski czy wprowadzenie specjalnego programu lojalnościowego dla Kibiców.

Klub informuje, że wraz z rozpoczęciem wydawania Kart Kibica 2011 wszystkie wydane przed 2011 rokiem karty straciły ważność. W związku z wejściem w życie Ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych wszystkie nowe Karty są w pełni spersonalizowane, tzn. zawierają imię, nazwisko, numer PESEL oraz wizerunek twarzy. Oznacza to, że przy wejściu na stadion Kartą może posługiwać się tylko i wyłącznie osoba, której dane widnieją na Karcie, co podobnie jak w przypadku biletów będzie podlegało weryfikacji.

Jak wyrobić Kartę Kibica?

Aby wyrobić nową Kartę, trzeba przyjść do Strefy Kibica wraz z dokumentem tożsamości, na którym podany jest numer PESEL posiadacza oraz widoczne jego zdjęcie (np. dowód osobisty).
 
Należy również uzupełnić wniosek, który dostępny będzie na miejscu w Strefie Kibica. Wniosek można także pobrać z internetu (poniżej).

Wniosek do pobrania (format .pdf)
»

Z wypełnionym wnioskiem i dokumentem tożsamości należy udać się do jednego z dwunastu stanowisk. Opłata za wyrobienie nowej Karty Kibica wynosi jedynie 10 zł. Płatność tylko gotówką.

Karty dla dzieci i obcokrajowców

Wyrabianie Kart Kibica przez dzieci i obcokrajowców różni się nieznacznie od opisanego powyżej procesu. Obcokrajowcy muszą wypełnić specjalne wyznaczone dla nich pola w części 1b na wniosku i zamiast numeru PESEL podać numer i rodzaj dokumentu tożsamości, który musi również zawierać zdjęcie (np. paszport lub prawo jazdy).

W przypadku dzieci, które nie ukończyły 13. roku życia (decyduje data urodzenia), wniosek o wydanie Karty musi wypełnić oraz podpisać rodzic lub opiekun prawny i to on również musi go złożyć. Dziecko, dla którego wyrabiana jest Karta, musi być obecne z opiekunem, gdyż konieczne jest zrobienie zdjęcia. Przy wyrabianiu Karty należy okazać dokument tożsamości dziecka, a także dokument potwierdzający jego numer PESEL (na przykład książeczkę zdrowia lub potwierdzenie nadania numeru PESEL).

Osoby pomiędzy 13. a 18. rokiem życia część wniosku numer 1a wypełniają samodzielnie, a dodatkowo na ich wniosku musi być także wypełniona część numer 2, którą uzupełnia i podpisuje rodzic lub opiekun prawny. Osoby między 13. a 18. rokiem życia Karty mogą wyrabiać same, bez obecności opiekuna. Przy jej wyrabianiu muszą one okazać swój dokument tożsamości, a także dokument potwierdzający numer PESEL (na przykład książeczkę zdrowia lub potwierdzenie nadania numeru PESEL).

Dzieci do lat 6 na stadion przy Reymonta 22 będą miały możliwość wejścia na podstawie biletu opiekuna, stąd też nie ma konieczności wyrabiania dla nich Kart.

Gdzie wyrabiać Kartę Kibica

Wydawanie Kart Kibica 2011 odbywa się w Strefie Kibica, która znajduje się pod sektorem D. Jest ona czynna w następujących godzinach:
-poniedziałek – piątek 11:00-19:00
-sobota – 11:00-16:00
-niedziela - nieczynne (otwarte w przypadku rozgrywania meczu na Stadionie Miejskim im. Hemryka Reymana)

Godziny otwarcia Strefy Kibica mogą ulegać zmianie w dni, w które Wisła Kraków będzie rozgrywała mecze na swoim stadionie. Aby uniknąć kolejek, prosimy też o wyrabianie nowych Kart Kibica w inne dni niż te, w których rozgrywane są spotkania ligowe i pucharowe na stadionie przy Reymonta 22.

Wymiana Kart Kibica po upływie ich terminu ważności


W przypadku, jeżeli upłynął termin ważności Karty Kibica (data ważności podana jest na karcie), zapraszamy wszystkie te osoby do Strefy Kibica w celu wyrobienia duplikatu karty. Każdy kibic musi wypełnić krótki wniosek o wydanie duplikatu karty (imię, nazwisko oraz Numer PESEL). Wniosek można pobrać TUTAJ. Zachęcamy wszystkich kibiców, których dotyczy ta sytuacja, do systematycznego odnawiania Kart Kibica, aby uniknąć kolejek. Klub przypomina, że karta kibica jest niezbędna do zakupu biletu/karnetu na mecze Wisły Kraków, związane jest to z przepisami ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych. Cena karty nie ulega zmianie i  wynosi 10 zł. Istienieje również możliwość przedłużenia Karty Kibica on-line, za pośrednictwem strony www.bilety.wisla.krakow.pl. Dokładną instrukcję przedłużenia Karty Kibica przez Internet można znaleźć TUTAJ. Koszt przedłużenia Karty Kibica przez Internet wynosi 15 zł.

do góry strony