Bez bramek w Chorzowie

Data publikacji: 02-08-2009 20:02Wisła Kraków zremisowała bezbramkowo z Ruchem Chorzów w meczu 1. kolejki Młodej Ekstraklasy.


Pierwsza połowa spotkania była słaba w wykonaniu obu zespołów, ale to gospodarze w początkowych minutach spotkania mogli prowadzić 2:0. Na drodze stanął im jednak Ilie Cebanu, który zarówno w 1., jak i 2. minucie nie dał się pokonać zawodnikom chorzowskiej drużyny.

W miarę upływu czasu Wiślacy przejmowali inicjatywę, ale im również nie udało się strzelić bramki. Dwóch doskonałych okazji nie wykorzystał m.in. Sebastian Leszczak. Swojej szansy wcześniej nie wykorzystał Maciej Batko.

Mistrzowie Młodej Ekstraklasy, mimo sporego wzmocnienia zawodnikami z pierwszego zespołu, podzielili się więc punktami z wicemistrzami. Za tydzień Wiślaków czeka kolejne spotkanie w Młodej Ekstraklasie. Ich rywalem będzie Zagłębie Lubin.

Młoda Ekstraklasa:
Ruch Chorzów
Wisła Kraków 0:0

Wyjściowy skład Ruchu: Struski – Lisowski, Szczypior, Kieruzel, Lesik – Szubert, Scherfchen, Straka, Feruga – Sobczak, Flis
Na rezerwie byli: Ciszewski, Czaicki, Korzeniowski, Gabryś, Kuzia, Jarecki, Ninković

Wisła Kraków: Cebanu – Cyzio, Rajfur, Czekaj, Cygal – Jeleń (46' K. Rado), Zalewski (75' Papież), Mączyński, Janik (56' Chrapek) – Brud, Batko (46' Leszczak)

Źółte kartki: Lesik, Kieruzel (Ruch) – Mączyński (Wisła)

Biuro Prasowe Wisły Kraków SAdo góry strony