CLJ: Fenomenalny turniej, udany sparing i wyjazd na obóz

Data publikacji: 12-02-2018 13:30Za juniorami Wisły Kraków szalona końcówka tygodnia. W sobotę rozegrali mecz towarzyski z Grębałowianką, dzień później wzięli udział w memoriale Michała Jeziora i Michała Bobera, a dziś rano udali się na obóz przygotowawczy do Zakopanego.

W sobotę doszło do kolejnego sparingu wiślackiej CLJ-ki z zespołem z klasy okręgowej. W zeszłym tygodniu młodzi Wiślacy pokonali seniorów Prądniczanki aż 9:0, w ten weekend przeciwnikiem podopiecznych Mariusza Jopa była drużyna Grębałowianki, którą Biała Gwiazda pokonała 3:0.
 
„Strzelanie napoczął jeszcze w pierwszej połowie Mateusz Wyjadłowski, po ładnej akcji oskrzydlającej Michała Feliksa. Drugą bramkę strzelił Michał Banik. Do niedawna był kontuzjowany, więc tym bardziej cieszymy z jego powrotu do pełnych treningów. Ostatniego gola dla naszego zespołu zdobył Błażej Skórski” - relacjonował przebieg sparingu trener Mariusz Jop.
 
Wisła Kraków (CLJ) - Grębałowianka Kraków 3:0 (1:0)
Strzelcy: Wyjadłowski, Banik, Skórski
 
Halowy triumf
 
W niedzielę w hali Com-Com Zone w Nowej Hucie młodzi Wiślacy wzięli udział w Memiorale Michała Bobera i Michała Jeziora - juniorów Hutnika, którzy 10 lat temu zmarli tragicznie w wypadku samochodowym. Na futsalowym boisku w szczytnym celu zjawiło się wiele uznanych drużyn z Krakowa, a zdecydowanie najlepiej zaprezentowała się drużyna Białej Gwiazdy, która w finałowym meczu pokonała Cracovię i została triumfatorem turnieju. 
 
Najlepszym piłkarzem całego Memoriału został wybrany Franciszek Wróblewski, a nagrodę dla najlepszego golkipera otrzymał Kacper Loranc, który zakończył całe rozgrywki z czystym kontem! Dodatkowo indywidualną nagrodę otrzymał Filip Handzlik. 
 
„Zjawiliśmy się tam przede wszystkim w celu uczczenia pamięci. Był to nasz pierwszy występ na hali w tym roku, ale nie było widać żadnych problemów  z dostosowaniem czy wyczuciem gry. Wręcz przeciwnie, zaprezentowaliśmy się bardzo solidnie na tle mocnych przecież zespołów, brawa dla chłopaków za grę w defensywie” - chwalił swoich podopiecznych ich szkoleniowiec.
 
Grupa B:
Wisła Kraków - Progres Kraków 3:0
Wisła Kraków - Garbarnia Kraków 3:0
Wisła Kraków - SMS Kraków 8:0
 
Finał:
Wisła Kraków - Cracovia 2:0
Strzelcy: Wróblewski, Malik
 
Z R22 pod Tatry
 
Natomiast dziś rano wiślacka CLJ-ka wyruszyła spod stadionu w 21-osobowym składzie na obóz przygotowawczy do ośrodka API w Zakopanem. Wyjazd potrwa do soboty, a w ostatni dzień Wiślacy zmierzą w sparingowym meczu z rówieśnikami z Podbeskidzia Bielsko-Biała. W stolicy polskich Tatr zabraknie Kacpra Chorążki, Piotra Świątko, Patryka Plewki i Damiana Korczyka, którzy będą trenowali w najbliższych dniach z pierwszym zespołem. Z powodu urazów nie pojadą także Tomasz Guguła, Patryk Paryła oraz Marcin Jaworski.
 
Kadra na obóz:
 
Bramkarze: Kacper Loranc, Kamil Broda, Oskar Witek
 
Obrońcy: Miłosz Stawowy, Jakub Żółkoś, Daniel Morys, Kacper Pandyra, Adrian Gałka

Pomocnicy: Mateusz Wyjadłowski, Maciej Śliwa, Szymon Jeziorski, Dawid Malik, Filip Handzlik, Błażej Skórski, Kacper Laskoś, Jakub Janik
 
Napastnicy: Karol Rak, Michał Banik, Michał Feliks, Franciszek Wróblewski, Adrian Grzybek
 
Krzysztof Pulak
Biuro Prasowe Wisły Kraków SA


do góry strony