CLJ: Udana pogoń za wynikiem, remis z Dalinem

Data publikacji: 09-02-2019 17:30W sobotnie przedpołudnie podopieczni Pawła Regulskiego zmierzyli się na sztucznym boisku w Myślenicach z pierwszą drużyną miejscowego Dalinu. Większość spotkania nie układała się po myśli Wiślaków, ale zdołali odrobić trzybramkową stratę w ostatnim kwadransie gry.Już w 6. minucie Kasia ładnie zagrał piłkę prostopadle do Wydry, a ten w sytuacji sam na sam uderzył w słupek. Sędzia jednak wcześniej odgwizdał pozycję spaloną i nawet jeśli padłaby bramka, to nie uznałby jej. Na odpowiedź Dalinu nie trzeba było długo czekać, gdyż kwadrans później Kot został zmuszony do interwencji po mocnym strzale piłkarza Dalinu. Piłka po dobitce odbiła się od nóg Szymona Jeziorskiego i wpadła do bramki.
 
W 35. minucie gracze z Myślenic świetnie zagrali lewą stroną, a tam Jakub Górecki uderzył celnie nad interweniującym Kotem. W końcówce pierwszej połowy drobnego urazu doznał Moskiewicz i z ławki, jeszcze przed przerwą, został wprowadzony Malik. 
 
Starsi też grają
 
W drugiej połowie na boisku pojawiło się w ekipie Wisły dwóch starszych graczy - Piotr Świątko oraz Wojciech Słomka. Lepiej jednak w tę część weszli gracze Dalinu i po jednej z akcji Michał Górecki podwyższył rezultat. Trafienie to podziałało jednak na krakowian mobilizująco, którzy zaczęli dochodzić do głosu. Swoje okazje miał chociażby Wydra z wolnego oraz Malik, ale bramkarz Dalinu pozostawał bezbłędny. Aż do 79. minuty, gdy po złym wyjściu golkipera z Myślenic ładnym technicznym strzałem bramkę zza pola karnego zdobył Wydra.

Jak się okazało, nie był to koniec bramek na dziś. W 83. minucie Gruszkowski odebrał piłkę i podał do Słomki, a ten płaskim strzałem po ziemi zdobył gola dla Wisły. Tuż przed końcowym gwizdkiem Bentkowski wykorzystał zbyt bliskie wybicie bramkarza Dalinu i doprowadził do wyrównania.
 
W ekipie Dalinu mogliśmy zobaczyć kilku byłych piłkarzy wiślackiej CLJ-ki, jak: Jakub Żółkoś, Karol Rak czy Adrian Grzybek.

CLJ Wisła Kraków - Dalin Myślenice 3:3 (0:2)
0:1 Jeziorski (s) 21’
0:2 J.Górecki 35’
0:3 M. Górecki 49’
1:3 Wydra 79’
2:3 Słomka 83’
3:3 Bentkowski 89’
 
Wisła: Kot (46’ Loranc) - Zawada, Jeziorski (46’ Świątko), Zima (65’ Jeziorski), Gałka, Gruszkowski, Bentkowski, Moskiewicz (44’ Malik), Korczyk - Kasia (45’ Słomka) - Wydra
  
Krzysztof Pulak
Biuro Prasowe Wisły Kraków SA


do góry strony