Plewka: Zaprezentowaliśmy się dramatycznie

Data publikacji: 29-11-2017 18:15„Nie wiem, co się wydarzyło. Cracovia zagrała na swoim normalnym poziomie, a my jako drużyna zaprezentowaliśmy się dramatycznie” - mówił po nieudanych derbach Krakowa napastnik wiślackiej drużyny juniorskiej, Patryk Plewka.
 

Biała Gwiazda uległa na stadionie Garbarni 2:6 rówieśnikom z Cracovii, co zdecydowanie obniżyło morale młodym piłkarzom Wisły przed samą przerwą zimową w rozgrywkach. Co według „Plewy” zadecydowało, że to spotkanie wyglądało tak, a nie inaczej? „Może Pasy bardziej chciały wygrać ten mecz? Najwidoczniej zabrakło nam zaangażowania i walki w niektórych momentach. Myślę, że rundę jako całość możemy zaliczyć do udanych. Mamy cztery punkty straty do trzeciego miejsca, ale to starcie zdecydowanie popsuło nam humory”. 
 
Samobój na otarcie łez
 
Młody piłkarz miał jednak swój moment w tym spotkaniu, gdy pomógł drużynie w zmniejszeniu straty do rywali. „Mogło się wydawać, że to ja zdobyłem drugą bramkę, ale to było samobójcze trafienie piłkarza Cracovii. Ale nawet gdybym ja strzelił tego gola, to ani trochę nie osłodziłoby mi to derbowej porażki” - przyznał rozgoryczony „Plewa”. 
 
Po dzisiejszych derbach podopieczni Mariusza Jopa nie ustają w pracy. „Czeka nas teraz kilka sparingów. Treningi najpewniej będą już na mniejszym obciążeniu. Mecze towarzyskie będą okazją do złapania minut dla graczy, którzy zaliczyli mniej minut w tym sezonie. Można też to wykorzystać przykładowo do przetestowania nowych piłkarzy lub różnych wariantów gry” - zakończył Patryk Plewka.
 
Krzysztof Pulak
Biuro Prasowe Wisły Kraków SA
 


do góry strony