1 na 1: Arka Gdynia - Wisła Kraków

Już dziś piłkarze Białej Gwiazdy po raz przedostatni w tym sezonie wyjdą na murawę, by powalczyć o ekstraklasowe punkty. Kto zdoła zainspirować i poprowadzić swoją drużynę do zwycięstwa? Krzysztof Drzazga, a może Michał Janota?


  • 13.05.2019r.
  • Tomasz Brożek

Co ich łączy?

Obaj piłkarze mierzyli się już ze sobą dwukrotnie na boiskach pierwszej ligi. W sezonie 16/17 grający w Podbeskidziu Janota cieszył się ze zwycięstwa nad Stalą Mielec, której barw bronił wtedy obecny zawodnik krakowskiej Wisły. Rok później to urodzony w Gubinie pomocnik Arki zakładał koszulkę mieleckiego klubu, podczas gdy Drzazga reprezentował Puszczę Niepołomice. Żaden z bohaterów dzisiejszego widowiska nie zdołał wtedy wpłynąć na wynik meczu i po bezbrakowym remisie obie ekipy podzieliły się punktami.

Co ich dzieli?

Mający za sobą świetną rundę jesienną Janota był zdaniem wielu ekspertów jednym z najlepszych piłkarzy Ekstraklasy w drugiej połowie ubiegłego roku kalendarzowego. Wiosna w wykonaniu 28-letniego pomocnika nie jest już jednak tak widowiskowa, a Arka do ostatnich kolejek bić się musi o utrzymanie, w czym nie zamierza jej pomagać drużyna prowadzona przez trenera Macieja Stolarczyka. W przypadku Drzazgi sytuacja wygląda całkowicie odwrotnie. 23-latek pierwszą część sezonu spędził na wypożyczeniu w Puszczy Niepołomice, a dopiero w 2019 roku dał się poznać szerszej publiczności na najwyższym poziomie rozgrywkowym. Drzazga był jak dotąd jednym z najjaśniejszych punktów Białej Gwiazdy w rundzie rewanżowej - w 15 meczach zdobył pięć bramek i zanotował sześć ostatnich podań. Czy zdoła dziś podkręcić swoje statystyki?

Fotogalerie

Wisła Kraków TV

Pobierz naszą aplikację