1 na 1: Wisła Kraków - Wisła Płock

Jeśli święta to tylko przy Reymonta! Już dzisiaj w Poniedziałek Wielkanocny przy R22 spotkają się ze sobą imienniczki z Krakowa i Płocka. Nie będzie to jednak siostrzane świąteczne spotkanie, a prawdziwa batalia o trzy punkty, dlatego golkiperzy obu drużyn - Mateusz Lis i Thomas Dähne muszą przygotować się na pracowite popołudnie.


  • 22.04.2019r.
  • Tomasz Brożek

Obaj bramkarze często wymieniani byli ostatnio przez prasę. Trzeba jednak przyznać, że należą do tych przedstawicieli swojego fachu, których dziennikarze mieli za co oceniać, gdyż musieli przyjąć sporo ciosów od swoich rywali. Wisła Kraków przewodzi stawce drużyn, które pozwalały oddać najwięcej celnych strzałów na swoją bramkę. Michał Buchalik i Mateusz Lis musieli sobie radzić aż ze 142 uderzeniami przeciwników, z których 48 znalazło drogę do siatki. Wisła Płock z wynikiem 131 strzałów zajmuje w tej klasyfikacji trzecie miejsce.

Golkiperzy imienniczek najdłuższej polskiej rzeki mimo nawału pracy, nie mogą jednak narzekać na brak szczęścia, którego według statystyk więcej miała tylko Lechia. Kibice z Gdańska aż 13 razy mogli odetchnąć po tym, jak piłka obiła obramowanie bramki ich drużyny. Zaraz za nimi znajdują się fani obu Wiseł - tych z Małopolski słupek lub poprzeczka radowały 12-krotnie, natomiast w przypadku płocczan było tak w 10 przypadkach.

W wiązance świątecznych serdeczności życzymy sobie najczęściej dużo szczęścia. Przydać się ono może dzisiaj także zawodnikom Białej Gwiazdy, którzy starać się będą o piękny wielkanocny prezeny dla całej wiślackiej rodziny - trzy punkty na początek rundy finałowej. W ten Lany Poniedziałek bądźcie z nami przy R22!

Fotogalerie

Wisła Kraków TV

Pobierz naszą aplikację