1 na 1: Wisła Kraków - Korona Kielce

W dwóch poprzednich starciach Wisły z Koroną padło dziewięć bramek, z czego aż sześć było autorstwa zawodników Białej Gwiazdy. Czy dzisiaj przy R22 dojdzie do kolejnej goleady? Jeśli tak, to wielce prawdopodobne, że na listę strzelców wpisze się Marko Kolar lub Ivan Jukić.


  • 10.05.2019r.
  • Tomasz Brożek

Co ich łączy?

Chorwacka młodzieżówka. Marko Kolar nie doczekał się jeszcze powołania do seniorskiej kadry wicemistrzów świata, ale w młodzieżowych reprezentacjach swojej ojczyzny zgromadził na koncie dziesięć występów, w których zdobył jedną bramkę. Przygodę z reprezentacyjnym futbolem w barwach Chorwacji rozpoczynał także Ivan Jukić, który w bałkańskiej ekipie U-18 rozegrał jedno spotkanie - w 2014 roku pojawił się na murawie w 88. minucie meczu towarzyskiego z Francją. Dokładnie w tej samej minucie opuszczał boisko podczas swojego debiutu w barwach Bośni i Hercegowiny trzy lata później. Zawodnik Korony posiada bowiem podwójne obywatelstwo i w 2017 roku postanowił pozytywnie odpowiedzieć na powołanie wysłane mu przez trenera Vinko Marinovicia.

Co ich dzieli?

Obaj zawodnicy podejdą do dzisiejszego starcia w zupełnie innych nastrojach. Kolar będzie zapewne mocno podbudowany pierwszym zwycięstwem Wisły w rundzie finałowej, a przede wszystkim swoją skutecznością, którą wykazuje się ostatnimi czasy. Chorwacki napastnik swoją bramką w meczu ze Śląskiem zapewnił remis ekipie Białej Gwiazdy, a jego dublet w starciu z Górnikiem Zabrze pozwolił krakowianom przywieźć do domu komplet oczek.

Jukić natomiast ostatnimi czasy spisuje się dość przeciętnie. Pojedynek z Miedzią Legnica oglądał z perspektywy ławki rezerwowych, w dwóch poprzednich potyczkach został zmieniony w drugiej odsłonie. Pomocnik Korony rozegrał tylko siedem spotkań w pełnym wymiarze czasowym, z czego aż cztery w inauguracyjnych kolejkach sezonu, które były dla niego niezwykle udane. W każdym z trzech pierwszych meczów Jukić wpisywał się na listę strzelców. Ostatni raz jednak przyczynił się bezpośrednio do zdobycia gola przez drużynę z Kielc 24 sierpnia poprzedniego roku, kiedy asystował przy trafieniu Zlatko Janjicia w wygranym 2:1 starciu z Arką Gdynia.

Fotogalerie

Wisła Kraków TV

Pobierz naszą aplikację