1 na 1: Zagłębie Sosnowiec - Wisła Kraków

Ekipa Białej Gwiazdy uda się dziś do Sosnowca, by w starciu z Zagłębiem poszukać rewanżu za wyjazdową porażkę z końcówki rundy zasadniczej. Przed wieczornymi emocjami przypomnijmy sobie bohaterów poprzedniego starcia - Žarko Udovičicia i Marko Kolara.


  • 25.04.2019r.
  • Tomasz Brożek

Co ich łączy?

Bramki w poprzednim starciu. Kolar i Udovičić wpisywali się na listę strzelców w meczu z początku kwietnia. Piłkarz Zagłębia był jednak dużo bardziej efektywny, a co za tym idzie nieco bardziej szczęśliwy na koniec spotkania - skompletował bowiem dublet i dołożył do niego asystę, czym zapewnił komplet punktów swojej drużynie. O prawdziwej radości Serba można będzie jednak mówić dopiero na koniec sezonu, jeśli ekipa z Sosnowca zdoła utrzymać się w Ekstraklasie.

Ścieżka kariery. Piłkarska przygoda obu zadowników wygląda bardzo podobnie - kilka lat gry w ojczyźnie, a następnie przeprowadzka do Polski. Udovičić trafił do kraju nad Wisłą w 2015 roku z drużyny FK Novi Pazar. Wcześniej reprezentował także takie kluby, jak FK Napredak Kruševac, Mladost Lučani oraz FK Sloboda Užice. Kolar natomiast jest wychowankiem Dynama Zagrzeb, lecz w swoim piłkarskim CV ma wpisane także ekipy NK Sesvete, NK Lokomotiva Zagrzeb oraz Inter Zaprešić. We wrześniu 2017 roku napastnik zasilił szeregi krakowskiej Wisły.

Co ich dzieli?

Statystyki. W obecnym sezonie Udovičić rozegrał aż 85% możliwych minut, przy tylko 45% Kolara, co spowodowane jest między innymi kontuzją Chorwata. Piłkarz Sosnowca wykręcił też znacznie lepsze liczby niż napastnik Białej Gwiazdy - z 9 ostatnimi podaniami jest najlepszym asystentem ligi, a także sam ośmiokrotnie wpisywał się na listę strzelców. Jest to wynik imponujący jak na nominalnego lewego defensora. Kolar zdobył jak dotąd 6 bramek i asystował przy golu partnera z drużyny. Aż połowę swojego dorobku strzeleckiego dopisał do swojego konta w ostatnich sześciu potyczkach. Można więc wierzyć, że już dzisiaj Chorwat po raz kolejny poprawi swoje statystyki.

Fotogalerie

Wisła Kraków TV

Pobierz naszą aplikację