Adrián Guľa nowym trenerem Białej Gwiazdy

7 czerwca 2021 roku stanowisko trenera pierwszej drużyny Wisły Kraków objął Adrián Guľa. 45-letni słowacki szkoleniowiec związał się z krakowskim klubem umową, która obowiązywać będzie przez dwa lata.


  • 07.06.2021r.

Urodzony 29 czerwca 1975 roku w mieście Nováky nowy trener Wiślaków swoją piłkarską karierę spędził na Słowacji oraz w Czechach. W wieku 34 lat zasiadł na ławce trenerskiej w klubie AS Trencin, w którym pracował blisko cztery lata i z którym wywalczył awans do najwyższej klasy rozgrywkowej, by na zakończenie swojego pobytu tam w sezonie 2012/2013 doprowadzić drużynę do trzeciego miejsca. Kolejnym, tym razem 5-letnim, przystankiem w karierze trenerskiej Guľi był sześciokrotny mistrz Słowacji - MŠK Žilina. To właśnie 45-latek poprowadził zespół „Żółto-Zielonych” do zdobycia ostatniego ligowego trofeum w sezonie 2016/2017.

W styczniu 2020 roku Słowak objął fotel pierwszego szkoleniowca w Viktorii Pilzno, zaliczając bardzo udany start w czeskiej ekipie - w 10 kolejnych spotkaniach zawodnicy Czerwono-Niebieskich nie przegrali meczu, notując dziewięć zwycięstw i jeden remis. Praktycznie do końca sezonu podopieczni Guľi walczyli ze Slavią Praga o prymat na krajowym podwórku, ale ostatecznie zmuszeni byli uznać wyższość rywala ze stolicy.

W swojej trenerskiej karierze Guľa zbierał także doświadczenia reprezentacyjne - przez półtora roku miał okazję prowadzić kadrę Słowacji do lat 21, która mierzyła się ze swoimi rówieśnikami w eliminacjach do mistrzostw Europy U-21.

Trenerze, witamy na pokładzie i życzymy powodzenia!  

Fotogalerie

Wisła Kraków TV