Brzęczek: Koncentracja i mobilizacja będą decydujące [WIDEO]

Przed Wiślakami drugi wyjazd w sezonie 2022/2023. Tym razem piłkarze Białej Gwiazdy zameldują się w Opolu, gdzie w piątkowy wieczór staną w szranki z miejscową Odrą. O przygotowaniach do potyczki z Niebiesko-Czerwonymi na przedmeczowej konferencji prasowej opowiedział trener Jerzy Brzęczek.


  • 04.08.2022r.
  • Redakcja

Na murawie stadionu w Opolu z pewnością nie pojawią się kontuzjowani: Jakub Błaszczykowski, Alan Uryga, Zdeněk Ondrášek, Vullnet Basha, Joseph Colley oraz Marcin Bartoń.

Opiekun Białej Gwiazdy opowiedział o sytuacji kadrowej, odnosząc się do stanu zdrowia poszczególnych graczy, którzy nie będą mogli pomóc zespołowi w piątkowy wieczór. Wyjątkiem jest powracający do zdrowia Luis Fernández. „Na chwilę obecną w rytmie treningowym jest 26 zawodników z pola, więc w moim odczuci ta kadra jest szeroka. Odniesione kontuzje w większości przypadków dotyczą zawodników, którzy nie uczestniczyli od początku w okresie przygotowawczym. Mam tutaj na myśli chociażby Josepha Colleya i Vullneta Bashę. Jeśli chodzi o Luisa Fernándeza, to była kwestia jego wcześniejszych problemów z kolanem, z którymi zmagał się jeszcze w poprzednim sezonie. On sam czuje się już jednak lepiej, w tym tygodniu zaczął treningi z drużyną i w piątek będzie do naszej dyspozycji” - rozpoczął trener Brzęczek.

Po rozmowach z nowym sternikiem

Od 1 sierpnia funkcję Prezesa TS Wisła Kraków SA piastuje Władysław Nowak, z którym trener rozmawiał już na temat bieżącej sytuacji  pierwszej drużyny. „Odbyliśmy z Prezesem rozmowę dotyczącą obecnej sytuacji oraz o tym, co czeka nas w najbliższym czasie. Poruszyliśmy przede wszystkim kwestie personalne pierwszego zespołu, mając na uwadze zarówno zawodników, jak i członków sztabu szkoleniowego” - dodał 51-latek.

Skupieni na Odrze

Sezon 2022/2023 nie rozpoczął się po myśli zawodników Odry Opole, którzy po trzech rozegranych meczach zamykają ligową tabelę z zerowym dorobkiem punktowym. Szkoleniowiec podkreśla jednak, że jego zespół podejdzie do tego pojedynku w pełni zmobilizowany. „Miejsce w tabeli i brak punktów z całą pewnością nie odzwierciedla potencjału Odry. Dotychczasowe spotkania z dobrymi przeciwnikami i liczba stworzonych sytuacji pokazuje, że w minionym sezonie ta drużyna nieprzypadkowo do końca biła się o awans do Ekstraklasy. W analizach przedmeczowych zwracaliśmy uwagę na to, że Odra jest zespołem nieobliczalnym, szczególnie w ofensywie i nie mam żadnych wątpliwości, że przed nami kolejne trudne zadanie. Przed startem sezonu dużo rozmawialiśmy o scenariuszach, których możemy doświadczyć w pierwszej lidze, gdzie decydującymi czynnikami są koncentracja i mobilizacja i nie inaczej będzie w Opolu” - powiedział trener Jerzy Brzęczek, dodając: „Każde zwycięstwo buduje drużynę. Z jednej strony jesteśmy świadomi, że po trzech meczach mamy siedem punktów, jednak z drugiej strony zdajemy sobie sprawę, że nasza gra momentami nie była na takim poziomie, jaki chcemy prezentować”.

Fotogalerie

Wisła Kraków TV