CLJ U-19: Podział punktów z Zagłębiem

W środę zespół U-19 w ramach pierwszego meczu rundy rewanżowej podejmował w ORLEN OIL Centrum Treningowym w Myślenicach drużynę Zagłębia Lubin. Jako pierwsi na prowadzenie wyszli gospodarze, jednak lubinianie odgryźli się celnym trafieniem, więc pojedynek zakończył się ostatecznym remisem 1:1. Bramkę dla krakowian po rzucie karnym zdobył Karol Tokarczyk.


  • 24.11.2022r.
  • A. Matoga
  • B. Ziółkowski

Oba zespoły od początku zmagań wywierały presję na rywalach, dążąc do wypracowania sobie przewagi w posiadaniu piłki oraz objęcia kontroli nad przebiegiem wydarzeń. Wiślacy starali się cierpliwie wymieniać podania, budując składne akcje oraz przedzierając się w pole karne przeciwników, natomiast goście dobrze odczytywali zamierzenia krakowian, dzięki czemu w odpowiednim momencie rozbijali ataki wyprowadzane przez gospodarzy. W 14. minucie spotkania Dawid Gruszecki odebrał futbolówkę, następnie oddał strzał z dystansu, lecz jego próba nie przyniosła oczekiwanych efektów. Chwilę później przyszła kolej na zawodników Zagłębia, którzy zawitali pod bramką Arkadiusza Krzyżanowskiego, ale tym razem Wiślaków od straty gola uratował słupek. Następnie swoje szanse na celne trafienie dla zespołu gospodarzy mieli jeszcze Karol Tokarczyk oraz Jakub Krzyżanowski, jednak wciąż brakowało skuteczności. Na dziesięć minut przed zakończeniem tej odsłony Wiślacy doszli do głosu, otwierając wynik spotkania, a to za sprawą rzutu karnego wykorzystanego przez Karola Tokarczyka.

Wyrównanie gości

Krakowianie w drugiej połowie kontynuowali realizację założeń, chcąc ponownie odnaleźć drogę do bramki strzeżonej przez golkipera Zagłębia Lubin oraz podwyższyć uzyskane prowadzenie. Niedługo po rozpoczęciu na uderzenie z dystansu zdecydował się Jakub Krzyżanowski, a jakiś czas później okazję na gola wykorzystać chciał Kacper Przybyłko, który przejął futbolówkę na środku boiska, po czym wykonał strzał, jednak w obu przypadkach nie udało się zdobyć celnego trafienia. Niezrażeni nieudanymi próbami Wiślacy nie składali broni, lecz na kilka chwil przed sprokurowali rzut karny, który na bramkę zamienili zawodnicy Zagłębia, doprowadzając tym samym do wyrównania.

Wisła Kraków U-19 – Zagłębie Lubin U-19 1:1 (1:0)
bramka dla Wisły: Karol Tokarczyk 35’ (k.)

Wisła Kraków U-19 (skład wyjściowy): Arkadiusz Krzyżanowski – Kuba Wiśniewski, Jakub Krzyżnowski, Kacper Przybyłko, Jakub Złoch, Bartłomiej Sowa, Filip Baniowski, Mariusz Kutwa (C), Dawid Gruszecki, Karol Tokarczyk, Piotr Starzyński

 Grali też: Karol Sałamaj, Yehor Khromykh, Feliks Grzybowski, Wojciech Urbański

Fotogalerie

Wisła Kraków TV