Daniel Hoyo-Kowalski przeszedł do historii

W wieku 15 lat, 9 miesięcy i 13 dni Daniel Hoyo-Kowalski zadebiutował w oficjalnym meczu pierwszej drużyny Wisły Kraków. Młody środkowy obrońca wyszedł w podstawowym składzie w meczu 32. kolejki rodzimych rozgrywek przeciwko Zagłębiu Sosnowiec i stał się tym samym najmłodszym debiutantem w historii Białej Gwiazdy, a także Lotto Ekstraklasy w XXI wieku.


  • 26.04.2019r.
  • Piotr Truchlewski
  • Przemysław Marczewski

Młody defensor Wisły pobił klubowy rekord Marcina Jałochy z 28 marca 1987 roku. Przeskoczył też Aleksandra Buksę, który przez trzy dni był najmłodszym zawodnikiem Wisły w XXI wieku.

Prawdopodobnie, gdyby nie seria kontuzji obrońców oraz pauza Łukasza Burligi, 15-letni Hoyo-Kowalski na swój pierwszy oficjalny występ musiałby czekać dłużej. Sytuacja kadrowa sprawiła jednak, że trener Maciej Stolarczyk postawił na zawodnika, który do Wisły trafił w 2011 roku, do grupy naborowej prowadzonej przez trenera Stanisława Chemicza.

Od tego momentu krok po kroku przebijał się przez każdą kategorię wiekową, również w reprezentacjach do lat 15 i 16. Zawodnik był także wyróżniany - w sierpniu poprzedniego roku został wybrany KURO Piłkarzem Sezonu 2017/18, otrzymując nagrodę przyznawaną dla najlepszego zawodnika Akademii Wisła Kraków. Z drużyny U-17 po zaledwie trzech miesiącach trafił na treningi pierwszego zespołu. Do rundy wiosennej przygotowywał się u boku starszych kolegów, poleciał również na obóz do Turcji i wystąpił w meczach kontrolnych. Wiosną był podstawowym zawodnikiem drużyny, która zajmuje trzecie miejsce w Centralnej Lidze Juniorów, a teraz staje przed szansą pokazania się szerszej publiczności.

Fotogalerie

Wisła Kraków TV

Pobierz naszą aplikację