Dawid Błaszczykowski: Wkrótce otwarcie wirtualnego stadionu

Kibice Białej Gwiazdy wielokrotnie pokazali, jak wiele znaczy dla nich krakowski Klub. Bez ich wsparcia, bez wątpienia, odbudowa Wisły nie byłaby możliwa. To właśnie Fani 13-krotnego mistrza Polski śrubowali rekordy frekwencji podczas meczów PKO Bank Polski Ekstraklasy, a teraz staną przed szansą zapełnienia wirtualnego stadionu.


  • 26.05.2020r.
  • K. Biedrzycka
  • 400mm

Wiślackie środowisko od pewnego czasu apelowało o uruchomienie wirtualnego stadionu, mającego stanowić formę finansowania pomostowego Klubu w czasie panującej pandemii. Włodarze Białej Gwiazdy zdecydowali się na wdrożenie tego sprawdzonego rozwiązania i niebawem Kibice będą mogli z niego skorzystać.
Rzeczywiście, w odpowiedzi na głosy naszych Fanów zdecydowaliśmy się zastosować wspomniane rozwiązanie, za pomocą którego Sympatycy Wisły nabędą wirtualne bilety na mecze Białej Gwiazdy, mimo że fizycznie nie będą w stanie w nich uczestniczyć ze względu na ograniczenia wynikające z pandemii koronawirusa. Jestem dumny z naszych Kibiców i jednocześnie bardzo wdzięczny za ich nieustającą chęć wspierania Klubu i wyznaczanie sobie kolejnych celów. Zdaję sobie sprawę, że ogólna sytuacja w Polsce przełożyła się również na funkcjonowanie wielu gospodarstw domowych, dlatego tym bardziej kieruję do Fanów słowa uznania. Postawa naszych Sympatyków napawa wielką dumą mnie, właścicieli Klubu i pozostałych pracowników, po raz kolejny pokazali bowiem jedność wiślackiego społeczeństwa i przywiązanie do Białej Gwiazdy.

Kiedy można spodziewać się uruchomienia wirtualnego stadionu?
Start sprzedaży wirtualnych biletów zaplanowaliśmy na bieżący tydzień. Chcemy, aby Kibice mogli nabywać bilety już na pierwszy mecz po restarcie ligi, w którym Wiślacy zmierzą się na wyjeździe z Piastem Gliwice. Dlaczego zdecydowaliśmy się na sprzedaż wirtualnych wejściówek także na spotkanie rozgrywane na terenie rywala? Ze względu na fakt, że jeszcze przed wstrzymaniem rozgrywek liczna grupa kibiców chciała dopingować Wiślaków na żywo, dodatkowo rywalizacja z mistrzem Polski jest pierwszą po prawie trzech miesiącach przerwy, a tęsknota za futbolem - również wśród Fanów - jest ogromna. Potyczka z Piastem ma zatem wymiar symboliczny.

Jak długo będzie otwarty wirtualny stadion?
Sprzedaż będzie przebiegać etapowo. Pierwszym jest rozpoczęcie dystrybucji wejściówek na spotkanie wyjazdowe z Piastem Gliwice, a także na mecze domowe z Legią Warszawa i z Rakowem Częstochowa. Mamy świadomość, że ze względu na koronawirusa Kibice nie będą mogli zapełnić stadionu przy R22 podczas rywalizacji z Wojskowymi, ale nic nie stoi na przeszkodzie, aby wykupili wszystkie 33 000 wejściówek - albo i więcej - w ramach wirtualnego stadionu. W kolejnych krokach skupimy się już na potyczkach rundy finałowej PKO Bank Polski Ekstraklasy.

Wiadomo już, na jakim poziomie będzie kształtował się koszt jednej wejściówki? Jak wygląda kwestia ograniczeń zakupowych - ile biletów będzie mógł nabyć dany Kibic?
Koszt jednego wirtualnego biletu wynosi 19,06 złotych - zebrana kwota zostanie przeznaczona na pokrycie bieżącej działalności Spółki. Cena ta nawiązuje oczywiście do daty założenia Wisły Kraków, z którą utożsamia się każdy Fan Białej Gwiazdy. Jeśli chodzi o drugą część pytania, to nie przewidujemy żadnych limitów zakupowych, każdy Sympatyk będzie mógł zaopatrzyć się w dowolną liczbę wirtualnych wejściówek.

Czy Klub ustalił już procedurę nabycia biletu? Mógłby Pan ją pokrótce nakreślić?
Przygotowaliśmy dedykowane rozwiązanie technologiczne, wirtualne bilety będzie można nabywać w łatwy sposób w kilku krokach za pośrednictwem specjalnej witryny. Kibice po dokonaniu zakupu otrzymają bilet w formie elektronicznej, który bez problemów będą mogli wydrukować w domu. To bez wątpienia także wyjątkowa pamiątka pokazująca przynależność do Klubu i wsparcie Białej Gwiazdy w trudnym dla polskiej piłki momencie, który wpłynął na funkcjonowanie wielu organizacji sportowych ze względu na utratę przychodów z dnia meczowego.

Co w przypadku Kibiców posiadających karnety, czy oni również mogą zakupić wirtualny bilet?
Proponowane przez nas rozwiązanie umożliwia nabycie wejściówek także tym Kibicom, którzy posiadają już abonamenty na rundę wiosenną 2020 lub sezon 2019/2020. System sprzedaży obsługujący wirtualny stadion umożliwia takim osobom nabycie biletów-cegiełek. Pracujemy również nad rekompensatami za zakup biletów na mecz wyjazdowy z Piastem oraz karnetów, o których poinformujemy w trwającym tygodniu. Dostępne będą m.in. pakiety dla karnetowiczów przygotowane wraz z Canal+ i z Ekstraklasą.

Fotogalerie

Wisła Kraków TV

Pobierz naszą aplikację