Dołącz do nas: Lead Innovation Scientist

Wisła Kraków to klub historia, który stale podąża za najnowszymi trendami. Obecnie w trakcie realizacji jest ambitny projekt w postaci stworzenia Centrum Badawczo-Rozwojowego, co umożliwi Białej Gwieździe budowę innowacyjnych produktów technologicznych związanych z piłką nożną i pozwoli eksportować je globalnie. Wisła ma ambicje stać się centrum referencyjnym w zakresie współpracy między klubami sportowymi a jednostkami naukowymi, a także wykorzystać potencjał naukowy środowiska akademickiego w Krakowie. W związku z tym poszukujemy osoby na stanowisko Lead Innovation Scientist, która wesprze nas w tej inicjatywie


  • 23.05.2023r.
  • Redakcja

Wymagania na stanowisku: Lead Innovation Scientist: 

- wykształcenie wyższe o profilu naukowym, technologicznym lub pokrewnym; 
- minimum 3-5 lat doświadczenia w prowadzeniu projektów badawczo-rozwojowych; 
- doświadczenie w zarządzaniu projektami i zespołami; 
- doświadczenie we współpracy z instytucjami naukowymi; 
- bardzo dobra znajomość języka angielskiego; 
- znajomość najnowszych trendów i technologii w sporcie, a w szczególności w piłce nożnej. 

Zakres obowiązków: 

- nadzorowanie procesów badawczo-rozwojowych w klubie, z naciskiem na innowacje;
- współpraca przy budowie i rozwoju Centrum Badawczo-Rozwojowego Wisły Kraków;
- nawiązywanie i utrzymanie relacji z uczelniami i instytucjami naukowymi;
- wdrażanie nowych technologii i podejść mających na celu poprawę wydajności i efektywności wiślackich zespołów;
- współpraca z trenerami, zespołem medycznym, analitykami danych i innymi członkami zespołu w celu tworzenia - strategii rozwoju opartej na nauce;
- prowadzenie projektów badawczych i innowacyjnych, które przyczynią się do dalszego rozwoju klubu.

Mile widziane: 

- doktorat lub inne wyższe kwalifikacje naukowe w tym wykształcenie ścisłe; 
- doświadczenie w sporcie, szczególnie w piłce nożnej;
- znajomość najnowszych trendów i technologii w dziedzinie analizy danych sportowych;
- umiejętność pracy z dużą liczbą danych, znajomość popularnych narzędzi.  

Oferujemy: 

- pracę w jednym z najbardziej prestiżowych i najbardziej dynamicznych klubów piłkarskich w Polsce;
- niepodrabialną możliwość starć intelektualnych ze strony klubu z kibicami w mediach społecznościowych, w szczególności na Twitterze;
- możliwość wpływania na rozwój i kształt nowo tworzonego Centrum Badawczo-Rozwojowego;
- elastyczne godziny pracy i możliwość pracy zdalnej;
- pakiet benefitów, w tym bilety na mecze;
- praca w dynamicznym środowisku.

Jesteś pasjonatem innowacji i chcesz mieć realny wpływ na rozwój piłki nożnej na najwyższym poziomie? Ta oferta jest właśnie dla Ciebie! Zainteresowane osoby prosimy o przesyłanie aplikacji na adres: [email protected] 

Wybrane projekty, które zamierzamy realizować i rozwijać skupiają się w obrębie następujących tematów/dziedzin: 

- Analiza danych (Data Science): Kluby i trenerzy korzystają z analizy danych, aby lepiej zrozumieć wydajność drużyny i poszczególnych zawodników. Dane mogą pochodzić z różnych źródeł, takich jak sensory noszone przez graczy, dane z gier, statystyki z treningów i wiele innych. Techniki takie jak machine learning i sztuczna inteligencja są stosowane do analizy tych danych i do generowania wniosków, które mogą pomóc w podejmowaniu decyzji. Modele AI mogą identyfikować wzorce, które wskazują na zwiększone ryzyko kontuzji, co pozwala na podjęcie działań prewencyjnych.

- Technologia noszona (Wearable Technology): Gracze mogą nosić sensory, które śledzą ich ruchy, tętno, odległość przebytą, prędkość i wiele innych danych. Te informacje są niezwykle cenne dla trenerów i personelu medycznego, którzy mogą monitorować stan zdrowia i kondycję zawodników oraz dostosowywać programy treningowe.

- Technologie obrazowania: Nowoczesne techniki obrazowania takie, jak MRI, CT czy ultrasonografia umożliwiają dokładne i szybkie diagnozowanie urazów, co pozwala na skuteczniejsze leczenie i szybszy powrót do gry.

- Telemedycyna: Technologia pozwala na monitorowanie zdrowia i fitnessu zawodników na odległość, co jest szczególnie ważne w okresie pandemii. Ponadto konsultacje online mogą ułatwić dostęp do specjalistów i skrócić czas odpowiedzi w przypadku urazów.

- Genetyka: Genetyka sportowa jest rosnącym polem badań, które bada, jak różnice genetyczne wpływają na wydajność i ryzyko urazów. Chociaż jest to obszar jeszcze pełen wyzwań etycznych i naukowych, ma potencjał do dostarczenia bardziej spersonalizowanych programów treningowych i strategii leczenia.

- Technologie regeneracji: Nowe technologie, takie jak krioterapia, terapia komórkami macierzystymi czy normobaria, są coraz częściej wykorzystywane w celu przyspieszenia procesu regeneracji i odzyskiwania po wysiłku lub kontuzjach.

- Wideo i technologia VAR: Technologia VAR (Video Assistant Referee) jest już powszechnie stosowana w profesjonalnej piłce nożnej, aby pomóc sędziom w podejmowaniu decyzji. Ponadto, analiza wideo jest często stosowana do szkolenia graczy, przygotowywania strategii na mecze i analizy wydajności.

- Technologie wirtualnej i rozszerzonej rzeczywistości: VR (Virtual Reality) i AR (Augmented Reality) mogą być wykorzystywane do symulacji sytuacji na boisku i treningu graczy. Może to pomóc graczom w lepszym zrozumieniu strategii i taktyk, a także w doskonaleniu swoich umiejętności.

- Technologie produkcji żywności: Nowe technologie, takie jak drukowanie 3D żywności czy hodowla mięsa in vitro, mogą potencjalnie wpływać na to, co i jak sportowcy jedzą w przyszłości. Te technologie mogą pozwolić na tworzenie żywności dostosowanej do specyficznych potrzeb żywieniowych sportowców.

- Testy genetyczne i mikrobiomu: W ostatnich latach rośnie zrozumienie, jak geny i mikrobiom sportowca mogą wpływać na to, jak reaguje on na różne diety. Testy genetyczne i analiza mikrobiomu mogą potencjalnie dostarczyć informacji, które mogą być użyte do tworzenia bardziej spersonalizowanych planów dietetycznych.

- Naukowe badania żywieniowe: Nowoczesne techniki badawcze pozwalają na coraz lepsze zrozumienie wpływu diety na wydajność sportową. Na przykład, technologie do pomiaru metabolizmu mogą pomóc w zrozumieniu, jak różne diety wpływają na energetykę i wydajność sportowca. Mogą one pomóc w zrozumieniu, jak dieta wpływa na wydajność sportowca, i mogą być użyte do tworzenia indywidualnych planów dietetycznych.

- E-sport: E-sport, w tym profesjonalne gry w piłkę nożną, takie jak FIFA, stały się niezwykle popularne. Kluby piłkarskie zaczynają inwestować w e-sport, co pomaga im w budowaniu silniejszej marki i zasięgu wśród młodszej publiczności.

- Media społecznościowe i platformy cyfrowe: Kluby piłkarskie wykorzystują te technologie do komunikacji z fanami, promowania swojej marki i zwiększania swojej widoczności.

Stań się częścią wiślackiej załogi!

Fotogalerie

Wisła Kraków TV