James Igbekeme wypożyczony do Wisły Kraków

Nowym zawodnikiem Wisły Kraków został nigeryjski pomocnik - James Igbekeme. 27-latek dołącza do zespołu Białej Gwiazdy z Realu Saragossa na zasadzie transferu czasowego, który będzie obowiązywał do 30 czerwca 2023 roku.


  • 22.02.2023r.
  • Redakcja

James Igbekeme urodził się 4 lipca 1995 roku w Lagos, jednak swoją piłkarską przygodę rozpoczynał w Portugalii, reprezentując barwy G.D. Ribeirão. W lipcu 2015 roku dołączył się do U.D. Oliveirense, z kolei dwa lata później zasilił szeregi Gil Vicente F.C.  

Przed startem sezonu 2018/2019 opuścił Portugalię i przeniósł się do Hiszpanii, podpisując kontrakt z Realem Saragossa. W stolicy Aragonii występował nieprzerwanie do stycznia 2022 roku, rozgrywając w tym czasie łącznie 104 spotkania, w których strzelił 4 bramki i zanotował 6 asyst. Kolejny krok w karierze Igbekeme oznaczał rozbrat z Półwyspem Iberyjskim i przeprowadzkę za Atlantyk, gdzie trafił na wypożyczenie do amerykańskiego Columbus Crew. W zespole Żółto-Czarnych spotkał między innymi byłego piłkarza Białej Gwiazdy - Yawa Yeboaha - z którym współdzielił szatnię do końca ubiegłego roku. 

Witamy przy R22 i życzymy powodzenia!

Fotogalerie

Wisła Kraków TV