Jean Carlos da Silva Rocha zawodnikiem Wisły

Przechodzący w ostatnim czasie testy - Jean Carlos da Silva Rocha - został piłkarzem Wisły Kraków. Brazylijski pomocnik związał się z Białą Gwiazdą dwuletnim kontraktem z opcją jego przedłużenia.


  • 11.07.2019r.
  • Redakcja

Jean Carlos da Silva Rocha urodził się 10 maja 1996 roku w Ouro Preto w Brazylii. Jako dziecko wraz z rodziną przeprowadził się na Półwysep Iberyjski, gdzie trenował m.in. w młodzieżowych zespołach Realu Madryt. Kolejne kroki w swojej piłkarskiej karierze stawiał w drużynie RM Castilla, skąd udał się na niemal roczne wypożyczenie do CF Fuenlabrada.

Ostatnim przystankiem Brazylijczyka z hiszpańskim paszportem przed przenosinami pod Wawel było występujące w Segunda B Recreativo Granada - bezpośrednie zaplecze zespołu Granady CF. Jean Carlos w Andaluzji spędził trzy sezony. Dostał także szansę pokazania się na najwyższym szczeblu rozgrywkowym w Hiszpanii, występując w barwach pierwszej drużyny w meczu przeciwko Espanyolowi.

Jego dobre występy w zespole Realu U-19 nie umknęły ówczesnemu trenerowi reprezentacji Brazylii do lat 20, który powołał zawodnika do kadry na Mistrzostwa Świata do lat 20 rozgrywane w Nowej Zelandii w 2015 roku.

Witamy na pokładzie!

Fotogalerie

Wisła Kraków TV

Pobierz naszą aplikację