Kilka słów o rywalu: Stal Mielec

W środowy wieczór Biała Gwiazda rozpocznie zmagania w tegorocznej edycji Fortuna Pucharu Polski. W 1/32 finału Wiślacy zmierzą swoje siły w wyjazdowym spotkaniu ze Stalą Mielec, z którą powalczą o awans do kolejnej rundy krajowego pucharu. Z tej okazji postanowiliśmy nieco bliżej przyjrzeć się ekipie z Podkarpacia.


  • 21.09.2021r.
  • Redakcja
  • B. Ziółkowski

10 kwietnia 1939 roku to data powstania mieleckiego klubu, który swe największe sukcesy odnosił w latach 70-tych XX wieku. Wówczas Stalowcy dwukrotnie sięgali po mistrzostwo Polski, a wiodącymi postaciami zespołu byli tacy zawodnicy, jak między innymi Henryk Kasperczak czy Grzegorz Lato. W 1976 roku Stal dotarła do finału Pucharu Polski, ulegając w decydującym meczu zespołowi Śląska Wrocław.

Biała Gwiazda na drodze do Pucharu

Dotychczas na pucharowej drodze mielczan trzykrotnie stawała Biała Gwiazda, która zanotowała dwa zwycięstwa. Z kolei jedno spotkanie kończyło się wynikiem remisowym. Ponadto Stal nie potrafiła znaleźć sposobu na sforsowanie wiślackiej defensywy, która ani razu nie dała się zaskoczyć.

Po raz drugi

Obie ekipy zdążyły się już spotkać w obecnej edycji rozgrywek, kiedy to zmierzyły swoje siły w ramach 4. kolejki PKO Bank Polski Ekstraklasy. Wówczas lepsi okazali się podopieczni trenera Adama Majewskiego, którzy po bramkach Aleksandara Koleva oraz Michała Maka pokonali Wisłę 2:1. Honorowe trafienie dla zespołu 13-krotnego mistrza Polski zanotował z kolei Jan Kliment.

Fotogalerie

Wisła Kraków TV