Operacja Belek! Czas start!

Piłkarze Białej Gwiazdy pierwszy tydzień treningów mają już za sobą, jednak praca na najwyższych obrotach dopiero przed nimi. Podopieczni trenera Adriána Guľi udadzą się na zgrupowanie do tureckiego Belek w prowincji Antalya, gdzie przez najbliższe 12 dni będą szlifować swoją formę przed powrotem na ekstraklasowe boiska.


  • 14.01.2022r.
  • J. Sumera

Wyprawę do Turcji Wiślacy rozpoczną w piątkowe popołudnie pod Stadionem Miejskim im. Henryka Reymana w Krakowie, skąd udadzą się do Wrocławia, by na drugi dzień stawić się na tamtejszym lotnisku. To właśnie ze stolicy Dolnego Śląska wystartuje czarterowy samolot, którym drużyny Wisły Kraków, Górnika Zabrze, Radomiaka Radom i Śląska Wrocław polecą wspólnie do Antalyi. Stamtąd zawodnicy Białej Gwiazdy udadzą się do miasteczka Belek, które na najbliższy czas stanie się ich bazą.

Po przyjeździe na miejsce krakowianie zameldują się w zlokalizowanym tuż przy plaży hotelu IC Santai Family Resort, który nie po raz pierwszy ugości graczy spod Wawelu. Obiekt, który znajduje się około 9 km od centrum Belek, dysponuje 508 przestrzennymi pokojami, zapewniającymi gościom najwyższy komfort. Co najważniejsze, hotel posiada dobrze rozwiniętą infrastrukturę sportową, w skład której wchodzą między innymi dwa baseny, dwa korty tenisowe z oświetleniem, siłownia, centrum fitness czy SPA & Wellness. Ponadto do dyspozycji piłkarzy będą również 4 pełnowymiarowe boiska.

Tureckie zgrupowanie przyniesie pracę nad poszczególnymi elementami i wariantami gry, co pozwoli przystosować drużynę do czekających ją wyzwań podczas rundy rewanżowej. Uzupełnieniem standardowych jednostek treningowych będą mecze kontrolne, które dostarczą sztabowi szkoleniowemu cennego materiału do analizy. Łącznie w Belek Biała Gwiazda rozegra 3 towarzyskie potyczki, stając naprzeciw takich zespołów, jak FC Zürich (17 stycznia), Baník Ostrawa (21 stycznia) oraz Qarabağ FK (25 stycznia).

Fotogalerie

Wisła Kraków TV