Paweł Brożek Piłkarzem Września!

Głosami kapitanów zespołów występujących na szczeblu Ekstraklasy oraz kibiców, Paweł Brożek został wybrany Piłkarzem Września. Dzięki temu został on najstarszym zdobywcą tego tytułu w historii.


  • 09.10.2019r.
  • Inf. prasowa
  • 400mm.pl

Pomimo faktu, iż w tym sezonie Paweł Brożek należy do grupy najbardziej doświadczonych zawodników, pod bramką przeciwnika nadal zachowuje skuteczność, dzięki czemu w klasyfikacji strzelców zajmuje aktualnie drugie miejsce z siedmioma trafieniami, tuż za byłym Wiślakiem - Jesusem Imazem. Zdobywając ten tytuł w wieku 36 lat i 5 miesięcy stał się najstarszym piłkarzem z tym wyróżnieniem. Poprzednio to miano należało do zwycięzcy z października 2010 roku, Tomasza Frankowskiego, który miał wtedy skończone "dopiero" 36 lat i 2 miesiące.

Warto zauważyć, że Brożek został pierwszym Polakiem z nagrodą Piłkarza Miesiąca w bieżącej edycji rozgrywek. Poprzednim rodzimym graczem z takim sukcesem na koncie był jego kolega klubowy, Jakub Błaszczykowski, który odniósł triumf w marcu 2019 roku.  Przedstawiciele Białej Gwiazdy łącznie zdobyli już osiem tych tytułów. To trzeci wynik za Legią Warszawa i Jagiellonią Białystok. 

Fotogalerie

Wisła Kraków TV

Pobierz naszą aplikację