Po Puchar Polski w Blind Footballu!

W najbliższą sobotę, 11 grudnia, we Wrocławiu odbędzie się turniej o Puchar Polski Blind Football 2021. O miano najlepszego zespołu w kraju będą z tamtejszym Śląskiem rywalizować zawodnicy sekcji Wisły Kraków, którzy bronią zdobytego w 2020 roku trofeum.


  • 10.12.2021r.
  • B. Juruć

Będzie to czwarta edycja Pucharu Polski. W dotychczas rozegranych zawodach zwycięzcami na przemian były zespoły z Krakowa (2017 jeszcze jako Tyniecka NWP i 2020 już jako Biała Gwiazda) oraz z Wrocławia (2019). Będzie to wyjątkowa rywalizacja, gdyż po praz pierwszy wystąpią aż 4 zespoły. „W pierwszych dwóch edycjach rozgrywany był dwumecz, bo tylko my i Śląsk przystępowaliśmy do Pucharu Polski. W edycji 2020, która została rozegrana w grudniu, były już trzy drużyny i funkcjonowała mini-tabela. Każdy zmierzył się z każdym. Wisła podzieliła się punktami ze Śląskiem i wygrała z drużyną Fundacji Nie Widząc Przeszkód, natomiast wrocławianie dwukrotnie zremisowali, dzięki czemu zdobyliśmy trofeum” - tak przedstawił historię rozgrywek zawodnik wiślackiej sekcji Mateusz Krzyszkowski.

11 grudnia w stolicy województwa dolnośląskiego szyki Wiślakom spróbują pokrzyżować ekipy Śląska Wrocław, Fundacji Nie Widząc Przeszkód oraz Fundacji Niewidzialna Piłka. Rozgrywki na obiekcie Olimpijski FC zostaną rozegrane w formule „każdy z każdym” i ponownie o zwycięstwie zadecyduje tabela końcowa - to oznacza, że w każdym meczu trzeba dać z siebie wszystko. „Faworytami jesteśmy my i Śląsk - jako te dwa zespoły wiodące prym w polskim blind fooballu. Oczywiście nie można przekreślać pozostałych uczestników, bo tak, jak w sporcie wielokrotnie widzieliśmy, że potrafią sprawiać niespodzianki w starciach z teoretycznie lepszymi rywalami. Przy tak małej tabeli każdy punkt jest na wagę triumfu” - kontynuował Wiślak. „Prawda jest taka, że między nami i Śląskiem, z którym będziemy bić się o pierwsze miejsce, zostanie rozegrane tylko jedno spotkanie. To oznacza, że można zdobyć maksymalnie trzy punkty. Do skompletowania będzie ich jeszcze sześć w walce z pozostałymi ekipami - istnieje prawdopodobieństwo, że to teoretycznie ci słabsi będą rozdawać karty. Więcej drużyn to zawsze większa szansa na niespodzianki, ale dla samej dyscypliny i rozgrywek to atrakcja, bo spotykamy się na dłużej, a będzie również szansa zobaczyć różne zespoły - te bardziej doświadczone, ale i dopiero raczkujące. To ciekawe również z perspektywy kibiców, którzy porównają sobie poziom gry” - zakończył Krzyszkowski.

Harmonogram spotkań:
08:30 | Wisła Kraków BF - Fundacja Niewidzialna Piłka
09:30 | Śląsk Wrocław BF - Fundacja NIE WIDZĄC PRZESZKÓD
11:00 | Fundacja Niewidzialna Piłka - Fundacja NIE WIDZĄC PRZESZKÓD
12:45 | Śląsk Wrocław BF - Wisła Kraków BF
15:00 | Wisła Kraków BF - Fundacja NIE WIDZĄC PRZESZKÓD
16:00 | Śląsk Wrocław BF - Fundacja Niewidzialna Piłka

Transmisja live będzie dostępna na kanale YouTube PZSN START.

Fotogalerie

Wisła Kraków TV