Pod lupą - Joan Román

Już w najbliższą sobotę Wisła Kraków rozegra ostatni mecz tego sezonu Lotto Ekstraklasy, a przeciwnikiem Białej Gwiazdy będzie walcząca wciąż o utrzymanie Miedź Legnica. Wiślacy z pewnością będą chcieli udanie zakończyć ten pełen emocji sezon. Z drugiej strony goście z Legnicy potrzebują punktów, by myśleć o występach w przyszłej edycji rogrywek Lotto Ekstraklasy. Piłkarzem, którego dziś wzięliśmy pod lupę jest pomocnik Miedzianki - Joan Román.


  • 15.05.2019r.
  • Arek Warchał

Joan Román urodził się 18 maja 1993 roku w hiszpańskiej miejscowości Reus. Jest wychowankiem Espanyolu Barcelona, a w swojej dotychczasowej karierze miał okazję wystąpić w takich zespołach jak m.in. Manchester City, FC Barcelona czy SC Braga. Jego ostatnim zespołem przed przenosinami do naszego najbliższego rywala był cypryjski AEL Limassol.

Drugie podejście w Lotto Ekstraklasie

Miedź Legnica nie jest pierwszym polskim klubem, w jakim Joan Román ma okazję grać. W sierpniu 2016 roku hiszpański zawodnik podpisał kontrakt ze Śląskiem Wrocław i grał tam na zasadzie wypożyczenia z portugalskiej Bragi. We Wrocławiu spędził ponad pół roku, po czym wrócił do Portugalii. Jego pobytu w drużynie WKS-u nie można uznać za wybitnie udany, choć bywały także lepsze momenty. Na początku swojej przygody z Ekstraklasą miał problemy, by wywalczyć sobie miejsce w podstawowym składzie, jednak po zmianie trenera jego sytuacja znacznie się poprawiła. Pod wodzą Jana Urbana zaczął grać coraz lepiej, jednak na jego nieszczęście w 28. kolejce ówczesnego sezonu Lotto Ekstraklasy doznał kontuzji, która spowodowała, że Hiszpan nie mógł zagrać już do końca rozgrywek.

Ważne ogniwo drużyny

Hiszpański piłkarz przyszedł do Miedzi Legnica, by zastąpić kontuzjowanego Marquitosa. Na początku swojej przygody z Miedzianką Joan potrzebował trochę czasu, by pokazać pełnię swoich możliwości, jednak jego ostatnie spotkania pokazują, że jest to zawodnik o sporych umiejętnościach. Obok Petteri Forsella jest obecnie graczem, który prezentuje najwyższą formę spośród wszystkich zawodników drużyny prowadzonej przez trenera Dominika Nowaka. Kto wie, gdzie mogłaby być w tym momencie Miedź, gdyby nie jego udane zagrania, które niejednokrotnie pozwalały drużynie na osiągnięcie dobrego rezultatu.

Chciałby wrócić do Barcelony

Piłkarz Miedzi Legnica swego czasu miał okazję grać w drugiej drużynie FC Bacelony - rozegrał w niej 70 spotkań. Co ciekawe, gdy grał w hiszpańskim klubie, występował w nim Juan Cámara, który obecnie również jest zawodnikiem Miedzi Legnica. W wywiadzie z 2016 roku, kiedy był jeszcze zawodnikiem Śląska Wrocław, Joan Román stwierdził, że chciałby kiedyś wrócić do Barcelony. „W Barcelonie trenowałem z takimi piłkarzami jak Lionel Messi, Adnrés Iniesta, Xavi Hernández czy innymi gwiazdami, które do tego czasu oglądałem tylko w telewizji. Każdy z nich zrobił na mnie niewyobrażalne wrażenie. Wierzę, że pewnego dnia wrócę jeszcze do Barcelony” - mówił niecałe trzy lata temu zawodnik.

Fotogalerie

Wisła Kraków TV

Pobierz naszą aplikację