Podsumowanie debiutu: Konrad Gruszkowski

Zwycięski pojedynek ze Stalą Mielec na pewno na długo zapamięta 19-letni prawy obrońca Wisły Kraków - Konrad Gruszkowski - który pojawił się na boisku w drugiej połowie wyjazdowego spotkania z beniaminkiem, czym zadebiutował na szczeblu Ekstraklasy.


  • 19.10.2020r.
  • Jakub Sumera

Konrad Gruszkowski swoje pierwsze piłkarskie kroki stawiał w zespole Turbacza Mszana Dolna. Szeregi Białej Gwiazdy po raz pierwszy zasilił w lipcu 2018 roku, kiedy przeniósł się z Akademii Sportu Progress do Wisły, zasilając zespół CLJ U-19. W sezonie 2018/2019 obrońca miał możliwość bronić wiślackich barw na szczeblu Centralnej Ligi Juniorów, będąc ważnym ogniwem zespołu prowadzonego wówczas przez trenera Pawła Regulskiego. Gruszkowski zagrał w 20 spotkaniach, w których zdobył jedną bramkę i zanotował dwie asysty. Po zakończeniu rozgrywek Gruszkowski w ramach wypożyczenia przeniósł się do Motoru Lublin, gdzie nabierał cennego doświadczenie w piłce seniorskiej. Przygoda w klubie ze stolicy województwa lubelskiego zakończyła się awansem do II ligi.

Od lipca 2020 roku Prawy obrońca powrócił do Wisły i zaczął regularne treningi pod czujnym okiem trenera Artura Skowronka, który w niedzielnym meczu przeciwko Stali Mielec pozwolił zadebiutować młodemu Wiślakowi na ekstraklasowych boiskach, wpuszczając go na plac gry w 71. minucie meczu. Zawodnik osiągnął InStat Index na poziomie 238 punktów, a także m.in. zanotował 90% dokładnych podań i wykazał się stuprocentową skutecznością przy pojedynkach, w tym tych na ziemi.

Fotogalerie

Wisła Kraków TV

Pobierz naszą aplikację