Podsumowanie formacji: Napastnicy

Podsumowanie formacji kończymy na zawodnikach z linii ataku, którzy w minionym sezonie odpowiadali za wykańczanie akcji ofensywnych Białej Gwiazdy. Pora więc sprawdzić, jak na ekstraklasowych boiskach poczynali sobie wiślaccy napastnicy.


  • 09.06.2021r.
  • Redakcja

Felicio Brown Forbes

Kostarykanin, który trafił pod Wawel w październiku 2020 roku, już w swoim debiucie w koszulce z białą gwiazdą zaprezentował piłkarskie walory i rozpoczął strzelanie dla drużyny 13-krotnego mistrza Polski. Brown Forbes wpisał się wówczas na listę strzelców w trakcie wyjazdowego spotkania ze Stalą Mielec. Rosły napastnik szybko zaaklimatyzował się w krakowskim zespole i wywalczył sobie miejsce w podstawowym składzie, a do końca rundy jesiennej dorzucił kolejne dwa trafienia - z Zagłębiem Lubin oraz z Cracovią. Piłkarską wiosnę 29-latek rozpoczął od gola zdobytego w meczu z Piastem Gliwice, a następnie pokonywał bramkarzy Jagiellonii Białystok, Pogoni Szczecin, a także Stali Mielec. Łącznie w swoim premierowym sezonie w koszulce z białą gwiazdą Felicio Brown Forbes rozegrał 22 mecze, zdobył 7 bramek i zanotował 4 asysty.

Aleksander Buksa

W sezonie 2020/2021 18-letni napastnik mógł nabyć kolejne cenne doświadczenia, występując na boiskach Ekstraklasy, gdzie uzbierał łącznie 152 minuty w 13 meczach. Ponadto Buksa reprezentuje Wisłę na szczeblu Centralnej Ligi Juniorów, gdzie w trakcie 7 występów strzelił 3 gole i zanotował 2 asysty.

Žan Medved

Słoweński napastnik dołączył do drużyny Białej Gwiazdy na zasadzie wypożyczenia ze Slovana Bratysława w styczniu 2021 roku, a swój debiut w niebiesko-biało-czerwonych barwach odnotował w pierwszym meczu rundy wiosennej, kiedy to pojawił się na boisku w drugiej połowie domowego meczu z Piastem Gliwice. 21-latek notował regularne występy, w pomeczowych statystykach zdołał zapisać się raz. Miało to miejsce podczas spotkania z Pogonią Szczecin, kiedy to zawodnik zanotował asystę przy trafieniu Felicio Brown Forbesa. Łącznie Žan Medved rozegrał 13 meczów na poziomie Ekstraklasy i 4-krotnie pojawiał się w wyjściowej jedenastce.

Fatos Beqiraj

Reprezentant Czarnogóry zawitał do Grodu Kraka w sierpniu 2020 roku i rozpoczął przygotowania wraz z drużyną Białej Gwiazdy. Urodzony w Peciu zawodnik zadebiutował w wiślackich barwach w 1. kolejce sezonu 2020/2021, meldując się na placu gry w trakcie wyjazdowego spotkania z Jagiellonią Białystok. Tydzień później napastnik znalazł się w podstawowym składzie na rozgrywany przy R22 mecz ze Śląskiem Wrocław. Fatos Beqiraj wiślacki trykot przywdziewał podczas rundy jesiennej, notując w tym czasie 10 występów, po czym na zasadzie transferu czasowego przeniósł się do izraelskiego Bnei Yehuda Tel Aviv.

Fotogalerie

Wisła Kraków TV

Pobierz naszą aplikację