Poznaj Kluby Partnerskie wiślackiej Akademii #3

MKS Babia Góra Sucha Beskidzka dołączyła do grona Klubów Partnerskich Akademii Wisła Kraków w 2014 roku. To kolejny klub, który zajmuje się szkoleniem młodych adeptów futbolu w województwie małopolskim. Zapraszamy do zapoznania się z treścią prezentacji.


  • 09.04.2020r.
  • Redakcja

1. Jaka jest misja i wizja klubu oraz dalsze plany rozwoju?
Staramy się, aby Babia Góra była miejscem do rozwoju piłkarskiego już od 5. roku życia. Chcemy, aby piłka nożna nie była tylko formą zabawy czy rozrywki, ale wpisywała się również w profesjonalne szkolenie. Zależy nam na tym, aby starsze roczniki opierały się o wychowanków i najzdolniejszych zawodników z powiatu suskiego. Obecnie funkcjonuje u nas 10 zespołów: seniorzy, juniorzy, trampkarze, młodziki, orliki (2 grupy), żaki (2 grupy), skrzaty i bambino.


2. Jakie są metody szkolenia oraz strategia rozwoju talentu sportowego młodego adepta futbolu?
Oczywiście przystąpiliśmy do programu certyfikacji szkółek PZPN i uzyskaliśmy złotą gwiazdkę, która jest zarówno wyróżnieniem, jak i mobilizacją do dalszej pracy. Wiemy dobrze, ile wiążę się z tym pracy, ale wierzymy w ich efekty. Oczywiście, nasze grupy startują w wielu turniejach, rywalizując ze znacznie lepszymi zespołami. Warto wspomnieć choćby o młodzikach, którzy niejednokrotnie pokonali większe akademie.


3. W jakich rozgrywkach uczestniczą poszczególne roczniki?
W naszym planie na najbliższe 5 lat założyliśmy sobie, aby juniorzy lub trampkarze zagrali w lidze wojewódzkiej. Chcemy, aby każdy w regionie widział, że Babia Góra to miejsce do rozwoju piłkarskiego. Dążymy też do tego, żeby w dalszej perspektywie zasilali naszych seniorów oraz Wisłę Kraków, czyli nasz Klub Partnerski, wybijając się na profesjonalnym szczeblu. Pragnę zaznaczyć, że z Białą Gwiazdą łączy nas choćby trener Grzegorz Kmiecik czy Michał Mak, czyli nasza duma w Wiśle, który również nie zapomina o najmłodszych zawodnikach Babiej Góry i odwiedza ich na treningach.

Fotogalerie

Wisła Kraków TV