Trenerski dwugłos: Zagłębie - Wisła

Ostatni mecz wyjazdowy w tym sezonie nie należał do najlepszych w wykonaniu Wiślaków, a jego przebieg przed pierwszym gwizdkiem kibice z pewnością wyobrażali sobie inaczej. Chociaż to Biała Gwiazda otworzyła wynik spotkania, to finalnie musiała uznać wyższość rywala i zostawić trzy punkty w Lubinie. Jak ocenili spotkanie trenerzy obu drużyn?


  • 14.07.2020r.
  • M. Chlebek

Artur Skowronek – Wisła Kraków

Na pomeczowej konferencji prasowej szef sztabu szkoleniowego Białej Gwiazdy pogratulował zwycięstwa rywalom, zaznaczając, że dzisiejszy po prostu nie był dobry w wykonaniu krakowskiej drużyny. „Gratulacje dla przeciwnika, który zagrał dzisiaj bardzo dobry mecz. My w żaden sposób nie mogliśmy się dopasować do tego wysokiego poziomu Zagłębia. Zagraliśmy słabe spotkanie i zwycięstwo przeciwnika jest zasłużone. Na pewno widoczne było to, ile kosztował nas ostatni mecz z Koroną, gdzie graliśmy w dziesiątkę przez 60 minut. Przeciwnik rozkręcał się z minuty na minutę, a u nas było odwrotnie. Bardzo slaby mecz i zdajemy sobie z tego sprawę. Chcemy zrobić wszystko, by zregenerować się na Arkę i podziękować naszym kibicom, którzy są bardzo dużą częścią tego, co zrealizowaliśmy, czyli utrzymania Wisły w ekstraklasie. Jedyny mały plus dzisiaj to fakt, że czterech młodzieżowców skończyło dzisiaj ten mecz i złapało kolejne doświadczenie. Mam nadzieję, że to będzie procentowało” – zakończył opiekun Wiślaków.

Martin Ševela – Zagłębie Lubin

Zdecydowanie więcej powodów do zadowolenia miał po dzisiejszym meczu szkoleniowiec lubinian. Jego zespół odniósł zwycięstwo, a jedną z bramek może zapisać na swoim koncie młodzieżowiec, Łukasz Poręba. „Moim zdaniem zagraliśmy dzisiaj dobrą piłkę, dobry mecz. Na początku popełniliśmy błąd, ale myślę, że to dla Kacpra będzie bodziec do dalszej pracy. Drużyna dobrze zareagowała w kolejnych minutach, miała piłkę, tworzyła okazje do zdobycia bramki po akcjach z lewej, jak i z prawej strony boiska. Było kilka szans, które jednak obronił Lis” – skomentował trener, dodając: „Bardzo dziękuję kibicom za pozytywny doping. Sądzę, że dzisiaj mogli wychodzić ze stadionu do domów z uśmiechem na twarzy. Pozytywem jest debiut Kamila Kruka - krótki, ale myślę, że to docenienie dla niego za tę pracę, którą zrobił” – powiedział Ševela.

Fotogalerie

Wisła Kraków TV

Pobierz naszą aplikację