Wiślacki przegląd prasy: Górna ósemka nie dla Wisły

Górna ósemka niestety nie dla Białej Gwiazdy. Wiślacy polegli w starciu z Zagłębiem Lubin 1:3 i do końca sezonu będą walczyć o zwycięstwo w grupie spadkowej. Zapraszamy na „Wiślacki przegląd prasy” po decydującej ostatniej kolejce rundy zasadniczej.

 


  • 14.04.2019r.
  • Tomasz Brożek

Dziennik Polski - Rewanż za 2016

Piłkarze Wisły Kraków zaprzepaścili szansę na zakończenie pierwszej części sezonu w górnej ósemce. Porażka w meczu z Zagłębiem w Lubinie oznacza, że krakowianie będą grać w grupie drużyn walczących o utrzymanie w lidze.

Tak się ułożyło, że już po raz trzeci mecz obu drużyn decydował o miejscu w górnej ósemce tabeli po zasadniczej części rozgrywek ekstraklasy. Wcześnie raz Zagłębie pozbawiło Wisłę miejsca w elicie - w sezonie 2015/2016, a rok później to krakowianie wygrali z „Miedziowymi” i byli wśród najlepszych.

Tym razem było trochę inaczej. Zagłębie było już pewne gry w ósemce, a Wisła, by mieć tego gwarancję, bez oglądania się na inne wyniki, potrzebowała zwycięstwa. Krakowianie podkreślali, że to spotkanie jest więc dla nich jak finał. Dla lubinian mecz też miał stawkę, bowiem zdawali sobie sprawę, że dodatkowe punkty mogą dać miejsce w pierwszej czwórce i cztery spotkania u siebie w finałowej serii.

Wzmocnieniem krakowskiej drużyny był powrót do składu po kontuzji Jakuba Błaszczykowskiego. Kapitan wiślaków udowodnił w tym spotkaniu, że jest ważnym zawodnikiem dla „Białej Gwiazdy". Błaszczykowski był aktywny, bardzo się starał, ale też był mocno pilnowany przez rywali.

WP Sportowe Fakty - W Szczecinie i Poznaniu odetchnęli z ulgą

Drżeli piłkarze Pogoni Szczecin i Lecha Poznań, ale Wisła Kraków nie potrafiła ich wyprzedzić w tabeli Lotto Ekstraklasy. Po porażce 1:3 z KGHM Zagłębiem Lubin zagra w grupie spadkowej.

Błyskotliwe w rundzie wiosennej KGHM Zagłębie Lubin nie zostawiło sprawy awansu do grupy mistrzowskiej na ostatnią chwilę. Do pojedynku z Wisłą Kraków przystąpiło spokojne, ponieważ zdobyte w 29 kolejkach 44 punkty gwarantowały Miedziowym miejsce w ósemce po sezonie zasadniczym. W sobotę ruszyli oni po jeszcze jeden komplet "oczek".

Love Kraków - Bramka Błaszczykowskiego nie wystarczyła

Wisła Kraków przegrała z Zagłębiem Lubin 1:3 i rundę zasadniczą zakończyła na 9. miejscu. Jedynego gola dla krakowian zdobył w drugiej połowie Jakub Błaszczykowski. Jeśli przed meczem z Zagłębiem Wisła miała spore szanse, aby znaleźć się w grupie mistrzowskiej, tak pierwsza połowa szybko zweryfikowała jej ambicje.

Interia - Wiślackie bolączki

Zabrakło sytuacji, skutecznej gry w obronie i zmienników. W najważniejszym meczu sezonu na jaw wyszły wszystkie bolączki Wisły i po porażce z Zagłębie krakowianie skazali się na grę w grupie spadkowej. Krakowianie przegrali z Zagłębiem 1-3 w Lubinie.

Nie będzie meczów z Legią, Lechem, czy Cracovią, a zamiast tego piłkarze Maciej Stolarczyka zmierzą się z Zagłębiem Sosnowiec, Miedzią Legnica, czy Wisłą Płock. W decydującym meczu krakowianie byli zdecydowanie słabsi od Zagłębia i do końca sezonu będą walczyli o miejsca od 9. do 16. W Lubinie Wisła nie wyglądała jednak jak drużyna, która gra o życie. "Biała Gwiazda" w żaden sposób nie przypominała zespołu, który pokonał Cracovię, czy rozbił Legię. Co więcej - w Lubinie to krakowianie wystąpili w roli drużyny, która pokornie przyjmuje warunki gry narzucone przez rywala.

W Lubinie to Zagłębie zaczęło, jakby musiało wygrać. Co prawda gospodarze rozpędzali się nieśmiało, ale cały czas prowadzili grę. Szybko operowali piłką, błyskawicznie przechodzili z obrony do ataku i długo na efekty nie musieli czekać.

Fotogalerie

Wisła Kraków TV

Pobierz naszą aplikację