„Wisełka nie zginie” - tomik poezji Pawła Kękusia

To, że Wisła Kraków posiada niezwykłych fanów wiemy od dawna. Kibice wielokrotnie dali wyraz swojego wsparcia i oddania, biorąc chociażby udział w licznych akcjach i zbiórkach. Ale są też tacy, którzy pokazują swoją pasję w inny sposób. Taką osobą jest Paweł Kękuś, który miłość do Wisły opisuje w wierszach.


  • 19.12.2020r.
  • Redakcja

Kibicom Białej Gwiazdy nie trzeba Pawła przedstawiać. To jedna z tych osób, która jest z Wisłą zawsze. Mimo niepełnosprawności, Paweł obecny jest na meczach - domowych, jak i wyjazdowych - tworzy też Fundację Otwarte Ramię Białej Gwiazdy, która zrzesza niepełnosprawnych fanów krakowskiej Wisły. Ale jest też pisarzem, którego twórczość w dużej mierze związana jest właśnie z piłką nożną.

18 grudnia swoją premierę miał drugi już tomik poezji w całości poświęcony klubowy z R22. W środku znajduje się aż 70 wierszy, opisujących zarówno ważne wydarzenia z ostatnich lat, jak i najważniejsze postacie klubu. Znajdziemy tam więc utwory dedykowane chociażby takim postaciom jak ś.p. Julia Kmiecik, Jakub Błaszczykowski, Paweł Brożek czy Arkadiusz Głowacki. Zaś całe wydawnictwo autor zadedykował zmarłemu niedawno Adamowi Musiałowi.

Tomik będzie można kupić już od poniedziałku 21 grudnia, za pośrednictwem naszego sklepu online, a także w Wiślackim Świecie. Cały dochód z jego sprzedaży wesprze rehabilitację Autora, a także podopiecznych FORBG. Gorąco zachęcamy do zakupu!

Fotogalerie

Wisła Kraków TV

Pobierz naszą aplikację