Wypożyczeni: Debiut Chorążki, Stracone punkty Hutnika w ostatnich sekundach

Za nami koniec rundy zasadniczej Lotto Ekstraklasy. W niższych klasach rozgrywkowych jednak emocje związane z walką o awans dopiero rosną. Zapraszamy na cotygodniowy raport o wypożyczonych graczach Białej Gwiazdy.


  • 16.04.2019r.
  • Krzysztof Pulak

Sekundy od zwycięstwa

W ramach spotkania III Ligi gr. IV Hutnik Kraków podejmował u siebie Stal Kraśnik. W podstawowym składzie gospodarzy znalazło się dwóch Wiślaków. Trener Leszek Janiczak postawił na Piotra Świątko oraz Kacpra Chorążkę. Dla drugiego z nich było to ligowy debiut w nowej drużynie. Zespół z Nowej Huty stracił prowadzenie w trzecioligowej tabeli, które miał na początku rundy i teraz potrzebował punktów, które pozwoliłyby gonić liderujące Podhale Nowy Targ.

Pojedynek ze Stalą Kraśnik rozpoczął się dobrze dla Hutnika. Napór w początkowych minutach spotkania opłacił się w 35. minucie, gdy były piłkarz Białej Gwiazdy - Grzegorz Marszalik wyprowadził gospodarzy na prowadzenie. Gracze Hutnika mieli kilka okazji do podwyższenia wyniku, ale nie zdołali ich wykorzystać. Zemściło się to w 95. minucie, gdy po wrzucie z autu powstało zamieszanie, podczas którego Król pokonał Chorążkę.

Hutnik Kraków - Stal Kraśnik 1:1 (1:0)

1:0 Marszalik 35’

1:1 Król 90+5’

Porażka z liderem

Wspomniane wcześniej Podhale Nowy Targ w minionej kolejce zmierzyło się w Oświęcimiu z miejscową Sołą. Gospodarze w poprzedniej kolejce niespodziewanie pokonali Stal Rzeszów, a teraz mieli apetyty na zwycięstwo przeciwko kolejnej drużynie z czołówki tabeli. Mateusz Wyjadłowski znalazł się w pierwszym składzie desygnowanym przez Łukasza Surmę.

Decydująca dla losów spotkania okazała się 36. minuta, gdy po błędzie indywidualnym goście wywalczyli jedenastkę, a na bramkę zamienił ją Dawid Dynarek. Po czerwonej kartce dla Marcina Przybylskiego, wydawało się, że graczom Soły może udać się doprowadzić do wyrównania, ale ostatecznie to piłkarze Podhala umocnili swoją sytuację w tabeli.

Soła Oświęcim - Podhale Nowy Targ 0:1 (0:1)

0:1 Dynarek 36’ (k)

W pozostałych meczach ligowych wypożyczonych Wiślaków:

Arsenał Kijów - Worskła Wołtawa 1:0

Denys Bałaniuk nie pojawił się na murawie.

Beskid Andrychów - Pcimianka Pcim 1:0

Kacper Pandyra rozegrał 90 minut.

Fotogalerie

Wisła Kraków TV

Pobierz naszą aplikację