Wypożyczeni: Porażka Hutnika w małopolskich derbach, koniec passy Soły

Za nami koniec sezonu na najwyższym poziomie rozgrywkowym w Polsce. Jednak w niższych ligach wciąż zapadają ostatnie rozstrzygnięcia i wypożyczeni Wiślacy regularnie występują w ligowych pojedynkach. Zapraszamy na raport.


  • 22.05.2019r.
  • Krzysztof Pulak

Pierwsza przegrana od dawna

W sobotę piłkarze Soły Oświęcim podejmowali u siebie zespół Podlasia Biała Podlaska. Piłarze Solanki po serii dobrych wyników mieli nadzieję na umocnienie się na bezpiecznym miejscu w tabeli. Szkoleniowiec Łukasz Surma postanowił wystawić Mateusza Wyjadłowskiego w podstawowej jedenastce.

Wiślacki skzydłowy w pierwszej połowie uderzył groźnie z dystansu, ale bramkarz zespołu z Lubelszczyzny obronił ten strzał. Chwilę później Renkowski zagrał wzdłuż bramki gospodarzy, a piłkę w siatce zmieścił Syryjczyk. W drugiej odsłonie zdobycz bramkową gości podwoił Tkaczuk. Podopieczni Łukasza Surmy po sześciu meczach bez porażki zeszli z boiska pokonani.

Soła Oświęcim - Podlasie Biała Podlaska 0:2 (0:1)

0:1 Syryjczyk 28’

0:2 Tkaczuk 62’

Mateusz Wyjadłowski rozegrał 76 minut

 

Porażka z Wiślanami

W spotkaniu zamykającym 31. kolejkę III ligi Hutnik gościł na stadionie Wiślan Jaśkowce. Zespół z Krakowa walczy o premię za zwycięstwo w klasyfikacji Pro Junior System IV grupy III ligi, dlatego trener Leszek Janiczak postawił na drużynę złożoną z samych młodzieżowców, wśród których znalazł się Kacper Chorążka.


Hutnik już w pierwszej połowie stworzył sobie dwie groźne sytuacje, ale Radwanek i Rozkrut przegrali swoje pojedynki z golkiperem rywali. Tuż przed przerwą Morawski wyprowadził gospodarzy na prowadzenie. W drugiej odsłonie Chorążka m.in. dobrze obronił strzał z głowy Szewczyka, ale w 74. minucie musiał wyciągnąć piłkę z siatki po uderzeniu Lamparta.

 

Wiślanie Jaśkowice - Hutnik Kraków 2:0 (1:0)

1:0 Morawski 44’

2:0 Lampart 73’

Kacper Chorążka rozegrał 90 minut

Piotr Świątko nie pojawił się na murawie

 

W pozostałych ligowych spotkaniach wypożyczonych Wiślaków:

Pcimianka Pcim - Słomniczanka Słomniki 0:2

Kacper Pandyra rozegrał 90 minut


Arsenał Kjów - Olimpik Donieck 1:1

Denys Bałaniuk poza kadrą meczową

 

 

 

 

Fotogalerie

Wisła Kraków TV

Pobierz naszą aplikację