Wypożyczeni: Zwycięstwa Soły i Hutnika, Świątko z golem

Weekend majowy dobiegł końca, który dla wielu ludzi był czasem odpoczynku. Na pewno nie można powiedzieć tego o wypożyczonych Wiślakach, którzy rozgrywali w tym czasie spotkania ligowe. Zapraszamy na cotygodniowy raport!


  • 06.05.2019r.
  • Krzysztof Pulak

Premierowy gol Wiślaka

Podopieczni Leszka Janiczaka w niedzielę podejmowali na Suchych Stawach Chełmiankę Chełm. W podstawowym składzie krakowskiego zespołu znaleźli się zarówno Piotr Świątko, jak i Kacper Chorążka. Gracze Hutnika szybko doszli do sytuacji i piłka po strzale Radwanka zatrzymała się na poprzeczce bramki gości. W 15. minucie to jednak goście wyszli na prowadzenie za sprawą Michała Efira.

Tuż po przerwie po rzucie rożnym bramkę zdobył Piotr Świątko. To pierwsza ligowa bramka wiślackiego stopera w seniorskim futbolu. Gracze gości przeszli do wzmożonej ofensywy, ale dobrze pomiędzy słupkami radził sobie Chorążka. W 81. minucie Kamil Sobala po piękny strzale zapewnił zwycięstwo gospodarzem.

Hutnik Kraków - Chełmianka Chełm 2:1 (0:1)

0:1 Efir 15’

1:1 Świątko 52’

2:1 Sobala 81’

Soła ucieka w górę tabeli

Podopieczni Łukasza Surmy w ostatnich tygodniach mają powody do radości. Oświęcimianie uciekli ze strefy spadkowej w efektownym stylu i dobrą dyspozycję w ostatnich tygodniach potwierdzili także w domowym meczu z Avią Świdnik. Mateusz Wyjadłowski pojawił się w podstawowym składzie swojej drużyny.

Gracze z województwa lubelskiego objęli prowadzenie w 26. minucie za sprawą dobrego uderzenia Dziedzica po stałym fragmencie gry. W drugiej odsłonie bramki strzelali jednak już tylko zawodnicy Soły. Najpierw w 62. minucie Ceglarz wbiegł z piłką w pole karne, minął bramkarza i doprowadził do wyrównania. Siedem minut później wynik ustalił strzałem z krawędzi szesnastki Szela. „Jodła” rozegrał pełne 90 minut.

Soła Oświęcim - Avia Świdnik 2:1 (0:1)

0:1 Dziedzic 26’

1:1 Ceglarz 62’

2:1 Szela 69’

W pozostałych meczach wypożyczonych Wiślaków:

LKS Jawiszowice - Pcimianka Pcim 5:1

90 minut Kacpra Pandyry

Karpaty Lwów - Arsenał Kijów 1:2

Denys Bałaniuk nie pojawi się na murawie

Fotogalerie

Wisła Kraków TV

Pobierz naszą aplikację