Janicki: Taka wygrana cieszy bardziej niż zwycięstwo 3:0

Wisła Kraków po niesamowitej końcówce spotkania z Górnikiem Zabrze zainkasowała swoje pierwsze trzy punkty w nowym sezonie PKO Bank Polski Ekstraklasy. Swoją premierową bramkę w barwach krakowskiego klubu w ostatniej akcji meczu zdobył hiszpański pomocnik Chuca. Co do powiedzenia po meczu miał obrońca Białej Gwiazdy - Rafał Janicki?


  • 06.08.2019r.
  • Arek Warchał
  • Przemysław Marczewski

Mecz Wisły Kraków z Górnikiem Zabrze rozstrzygnął się dopiero w ostatniej akcji meczu, kiedy to piłkę do bramki zabrzan skierował nowy nabytek klubu z R22. Swoje szanse mieli także rywale, którzy straszyli defensywę Białej Gwiazdy. „Górnik miał sytuacje, my także je stworzyliśmy. Myślę, że taka wygrana cieszy bardziej niż zwycięstwo 3:0. Miejmy nadzieję, że ten triumf pomoże nam w tym, aby w następnych meczach było jeszcze lepiej” - mówił Janicki.

Wisła Kraków w tym spotkaniu zagrała ofensywną piłkę. Wiele z sytuacji mogło zakończyć się bramką dla Białej Gwiazdy, z drugiej strony goście zaprezentowali także kilka groźnych kontrataków. „Z naszej strony mogę powiedzieć, że ryzykowaliśmy. Niektóre akcje Górnika powinny zakończyć się golem, ale na szczęście im się to nie udało. Nasze ryzyko było duże, ale na końcu się opłaciło i wygraliśmy. - kontynuował nasz zawodnik.

Rafał Janicki skomentował także grę naszego nowego zawodnika - Chuki. Zdaniem defensora Białej Gwiazdy Hiszpan posiada niemałe umiejętności. „Wszedł, strzelił bramkę i oby tak dalej. Będąc przy pierwszym zespole Villarreal musi umieć grać w piłkę i to widać. Futbolówka mu nie przeszkadza”- powiedział Janicki.

Biała Gwiazda jest drużyną, która w trzech kolejkach nowego sezonu PKO Bank Polski Ekstraklasy straciła zaledwie jedną bramkę. Zdaniem Janickiego, taki stan rzeczy to zasługa całej drużyny. „Nie biorę pod uwagę czwórki obrońców, bo cały zespół broni. Dzisiaj ruszyliśmy do przodu i całe szczęście, że udało się nam zdobyć tę jedną bramkę. Cały zespół broni i cały zespół atakuje” - zakończył piłkarz krakowskiej Wisły.

Fotogalerie

Wisła Kraków TV

Pobierz naszą aplikację