Škvarka: Potrzebowaliśmy tego zwycięstwa

Sobotnie spotkanie krakowskiej Wisły z Górnikiem Łęczna zakończyło się zwycięstwem Białej Gwiazdy, która pokonała rywala 3:1. Jedną z bramek dla zespołu 13-krotnego mistrza Polski zdobył Michal Škvarka, który nie krył swojego zadowolenia z końcowego rezultatu.


  • 22.08.2021r.
  • J. Sumera/ A. Warchał
  • B. Ziółkowski

Strzelec pierwszej bramki dla krakowskiej Wisły w sobotnim meczu stwierdził, że sobotnie zwycięstwo nad Górnikiem Łęczna nie przyszło Białej Gwieździe łatwo, lecz było zasłużone. „Przede wszystkim gratulacje dla zespołu, ponieważ nie był to dla nas łatwy mecz. Pokazaliśmy, że potrafimy być jedną drużyną, która wie, jak ma grać i uważam, że wygraliśmy zasłużenie” - rozpoczął Škvarka.

Ważne przełamanie

Wiślacy przystępowali do meczu z Łęczną po dwóch nieudanych meczach, w których musieli uznawać wyższość rywali. Jak zapewnia gracz Białej Gwiazdy, okres przed meczem został dobrze przepracowany, co poskutkowało korzystnym wynikiem. „Po dwóch nieudanych meczach bardzo potrzebowaliśmy zwycięstwa. Przez ostatni tydzień mocno pracowaliśmy nad tym, aby w starciu z Górnikiem osiągnąć dobry wynik i odnieść długo wyczekiwane zwycięstwo. To na szczęście nam się udało i jesteśmy z tego faktu niezwykle zadowoleni”- kontynuował.

W kierunku progresu

Bez wątpienia ozdobą meczu była bramka Yawa Yeboaha chwilę po rozpoczęciu drugiej połowy sobotniego spotkania, która zapewniła krakowianom komfort w postaci dwubramkowego prowadzenia. „Oczywiście, że bramka Yawa była dla nas niezwykle ważna, ale według mnie kontrolowaliśmy ten mecz już wcześniej. Oczywiście w naszej grze nie wszystko wyglądało idealnie, bo w niektórych sytuacjach mogliśmy zachować się znacznie lepiej, ale wierzę, że w kolejnych meczach będziemy grali jeszcze lepiej i regularnie punktowali” - powiedział Słowak.

Czekając na szlagier

Teraz przed podopiecznymi trenera Adriána Guľi domowy mecz z Legią Warszawa. Jak muszą zagrać piłkarze z Krakowa, by odnieść sukces? „Musimy przede wszystkim funkcjonować jako jedna drużyna, w której każdy walczy od pierwszej do ostatniej minuty. Musimy grać zespołowo i starać się ze wszystkich sił, by odnieść zwycięstwo. Obojętnie, czy to jest spotkanie z Legią Warszawa czy z innym zespołem. Zawsze musimy grać na sto procent i w każdym meczu grać tylko i wyłącznie o pełną pulę” zakończył swoją

Fotogalerie

Wisła Kraków TV