Pogoń za zwycięstwem

O niezwykle cenne ekstraklasowe punkty w 26. kolejce PKO Bank Polski Ekstraklasy piłkarzom Białej Gwiazdy przyjdzie walczyć w odległym Szczecinie, gdzie w piątkowy wieczór zostaną podjęci przez miejscową Pogoń. Mimo iż podopieczni trenera Jerzego Brzęczka nie uchodzą za faworyta w potyczce z wiceliderem tabeli, to z pewnością zrobią wszystko, aby nie wracać pod Wawel z pustymi rękami.


  • 18.03.2022r.
  • J. Sumera
  • B. Ziółkowski

Historia ekstraklasowej rywalizacji pomiędzy Wisłą a Pogonią liczy 88 spotkań, których bilans w znacznym stopniu przemawia na korzyść krakowian, bowiem jak dotąd 38 potyczek kończyło się po myśli graczy ze stolicy Małopolski. 25 triumfów odnotowali Portowcy, z kolei taka sama liczba meczów kończyła podziałem punktów.

Na przeciwległych biegunach

Sezon 2021/2022 to dla obu klubów dwie różne historie. Drużyna dowodzona przez Kostę Runjaicia z powodzeniem poczyna sobie na boiskach PKO Bank Polski Ekstraklasy, a po 25 rozegranych meczach ma na swoim koncie 50 punktów, co na chwilę obecną gwarantuje jej 2. miejsce w tabeli z jednym oczkiem straty do prowadzącego Rakowa Częstochowa. Portowcy więc zaciekle walczą o pierwszy w swojej historii tytuł mistrza Polski, a domową potyczką z Białą Gwiazdą będą chcieli postawić kolejny krok w drodze do upragnionego celu.

Dla Wisły z kolei bieżąca kampania nie jest już tak udana. Przy Reymonta zakasano rękawy, szykując się na prawdziwą batalię o przetrwanie i utrzymanie Ekstraklasy dla 13-krotnego mistrza Polski. Droga do pozostania wśród najlepszych drużyn w kraju z pewnością będzie wyboista, ale prowadzona przez trenera Jerzego Brzęczka drużyna ostatnimi występami udowodniła, że jest przygotowana na podróż i towarzyszące jej przeszkody. W piątkowy wieczór poprzeczka zawieszona będzie jednak wysoko, gdyż w poszukiwaniu punktów Wiślacy zawitają na teren wicelidera tabeli. Jak dotąd krakowianie zgromadzili na swoim koncie 24 oczka - o trzy mniej niż znajdującego się tuż „nad kreską” Śląska Wrocław.

Dwóch rannych

Scenariusz poprzednich ligowych spotkań z udziałem Wisły i Pogoni wyglądał niemal identycznie. Oba zespoły jako pierwsze obejmowały prowadzenie, które w ostatnich minutach wypuściły z rąk. Biała Gwiazda nie zdołała utrzymać korzystnego rezultatu w starciu z Lechem Poznań, który wyszarpał remis przy R22 w ostatniej akcji meczu, natomiast Duma Pomorza - po drugiej stronie Błoń - straciła dwa punkty, remisując z Cracovią 1:1. Można się więc spodziewać, że zarówno jedni, jak i drudzy postarają się zrehabilitować i w piątkowy wieczór powalczą o komplet punktów, który, głęboko wierzymy, powędruje na konto Wiślaków!

Pierwszy gwizdek sędziego Damiana Sylwestrzaka punktualnie o godzinie 20.30! Jazda, jazda, jazda!

Fotogalerie

Wisła Kraków TV