Pucharowe zmagania czas zacząć!

W środowy wieczór podopieczni trenera Adriana Guli rozpoczną swoje zmagania w rozgrywkach Fortuna Pucharu Polski. W 1/32 finału na ich drodze stanie Stal Mielec, z którą Wiślacy powalczą o awans do kolejnej rundy.


  • 22.09.2021r.
  • Redakcja
  • B. Ziółkowski

Historia zmagań pomiędzy Wisłą Kraków a Stalą Mielec na szczeblu krajowego pucharu nie jest zbyt bogata, gdyż oba zespoły mierzyły się dotychczas zaledwie trzy razy. Dwa spotkania kończyły się zwycięstwami Wiślaków, natomiast jedna potyczka nie wyłoniła triumfatora i przyniosła bezbramkowy remis. Wartym odnotowania jest fakt, że każde z powyższych spotkań krakowianie kończyli z czystym kontem, nie pozwalając przeciwnikowi ulokować piłki we własnej siatce.

Okazja do rewanżu

W trwającym sezonie oba zespoły miały okazje zmierzyć swoje siły w ramach 4. serii gier PKO Bank Polski Ekstraklasy. Wówczas na stadionie w Mielcu lepsi okazali się gospodarze, którzy po zaciętym pojedynku pokonali Białą Gwiazdę 2:1 i sięgnęli po pierwszy i jedyny jak dotąd komplet punktów. Pucharowe starcie będzie więc dobrą okazją dla piłkarzy 13-krotnego mistrza Polski do rewanżu na mielczanach i odniesieniu oczekiwanego zwycięstwa.

Wyciągnąć wnioski z historii

W swojej historii Wisła Kraków 4-krotnie sięgała po krajowy puchar. Piłkarze spod Wawelu dokonywali tego w latach 1926, 1967, 2002 oraz 2003. W ubiegłych sezonach przygoda Wiślaków z Pucharem Polski nie trwała jednak zbyt długo, gdyż krakowianie często żegnali się z rozgrywkami, potykając się już o pierwszą przeszkodę. Tak było chociażby w 2019 roku, kiedy to podopieczni trenera Macieja Stolarczyka ulegli drugoligowym Błękitnym Stargard (1:2), a także rok później. Wówczas drużyna dowodzona przez trenera Artura Skowronka nie dała rady trzecioligowemu KSZO Ostrowiec Świętokrzyski, z którym przegrała 1:2.

Wierzymy, że w rozpoczynającej się właśnie kampanii Biała Gwiazda nawiąże do swoich najlepszych występów w rozgrywkach Pucharu Polski, a pierwszy krok postawi już w spotkaniu ze Stalą Mielec. Pierwszy gwizdek sędziego Łukasza Szczecha punktualnie o godzinie 20.30.

Fotogalerie

Wisła Kraków TV