Sparingowa potyczka z Sandecją

Już dzisiaj swoje kolejne sparingowe spotkanie rozegra Wisła Kraków. Krakowianie tym razem spróbują powalczyć o zwycięstwo z Sandecją Nowy Sącz, czyli z drużyną, z którą nie tak dawno rywalizowali o ligowe punkty.


  • 03.07.2019r.
  • Arkadiusz Warchał

Ostatni mecz sparingowy Wiślaków zakończył się porażką z GKS-em Bełchatów. Jedyną bramkę dla Białej Gwiazdy w tamtym spotkaniu strzelił Krzysztof Drzazga. Tym razem naprzeciw krakowskiemu klubowi stanie drużyna z Nowego Sącza.

Sandecja Nowy Sącz obecnie występuje w 1. lidze. W ostatnim sezonie zakończyła rozgrywki na wysokim, czwartym miejscu, jednak z pewnością nie był to dla niej wymarzony wynik, ponieważ nie wystarczyło to do awansu, a co za tym idzie, Biało-Czarni nowy sezon rozpoczną na zapleczu Ekstraklasy. Kto wie, może w przyszłej kampanii uda im się wskoczyć na wyższy poziom i znów będziemy świadkami pojedynków Wisły Kraków z Sandecją w ligowych rozgrywkach?

Co do oficjalnych pojedynków obu drużyn, to warto zaznaczyć, że Wiślacy z zawodnikami Sandecji mierzyli się dotychczas zaledwie cztery razy w oficjalnych rozgrywkach. Co ciekawe, w żadnym z tych pojedynków Biała Gwiazda nie był zmuszona uznać wyższości rywala. Spośród czterech potyczek, aż trzy zakończyły się zwycięstwem Białej Gwiazdy, a jeden mecz zakończył się podziałem punktów. Ostatni mecz w oficjalnych rozgrywkach tych drużyn przypada na rok 2018, kiedy to drużyny zmierzyły się ze sobą w 30. kolejce Lotto Ekstraklasy. To właśnie wówczas zarówno Wiślacy, jak i piłkarze z Nowego Sącza nie potrafili przechylić szali zwycięstwa na swoją stronę i mecz zakończył się bezbramkowym remisem.

Dla Sandecji Nowy Sącz mecz z Wisłą Kraków będzie pierwszym, odkąd piłkarze tego klubu wrócili z urlopów. Oprócz wspomnianego pojedynku z Białą Gwiazdą, zawodnicy z Nowego Sącza zmierzą się jeszcze z takimi drużynami jak  Znicz Pruszków, Maccabi Netanya, MFK Tatran Liptovski Mikulasz, MFK Zemplin Michalovce, Puszcza Niepołomice i GKS Tychy.

Spośród tych drużyn wydaje się, że oprócz Wisły Kraków najwięcej emocji może wzbudzić pojedynek z Maccabi, czyli czwartym zespołem izrelskiej Ligat ha’Al.

My jednak czekamy na mecz z Wisłą Kraków. A ten już dzisiaj o godzinie 16:00 w Myślenicach.

Fotogalerie

Wisła Kraków TV

Pobierz naszą aplikację